Trať u Poříčan by měla být po havárii nákladního vlaku zcela opravená v sobotu

Trať u Poříčan by měla být po havárii nákladního vlaku zcela opravená v sobotu

14.10. - Trať u Poříčan na Kolínsku by měla být po pondělní havárii nákladního vlaku zcela opravená v sobotu. V místě do té doby bude platit omezení rychlosti. Zpoždění nevznikají. V úseku jsou v provozu dvě koleje ze tří, vlaky zde musí nadále přibrzdit na 50 kilometrů v hodině. Trať se opravuje, část dílů už byla přivezena, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Provoz na železničním koridoru u Poříčan byl obnoven ve středu ráno, po dvou kolejích o několik hodin později. U třetí koleje už jsou některé díly nezbytné pro opravu výhybky na místě. "Další je třeba dodělat na míru," doplnil Dušan Gavenda.

Nákladní vlak havaroval v pondělí vpodvečer, mimo koleje se dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na středu vyprošťovali s pomocí těžké techniky havarované vozy. Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce, podle níž vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun. Dva lidé, kteří byli ve vlaku, se lehce zranili.

(čtk)

Foto: SFDI

spinner