Škoda Transportation získala zakázku za miliardu korun na servis elektrických jednotek pro ČD

Škoda Transportation získala zakázku za miliardu korun na servis elektrických jednotek pro ČD

24.9. - Skupina Škoda Transportation bude ve svém závodě v Šumperku zajišťovat periodické obnovy elektrických jednotek pro České dráhy. Jedná se o jednotky RegioPanter a InterPanter. Doba trvání zakázky je pět let a je ve výši bezmála jedné miliardy korun. Skupina Škoda Transportation je předním evropským výrobcem vozidel pro hromadnou dopravu a dlouhodobě také zajišťuje servis, opravy či modernizace nejen vozidel z vlastní výroby.

„Již bezmála 75 let pracujeme na tom, aby všechny vlaky našich zákazníků spolehlivě jezdily v té nejlepší kondici. Jsme velice rádi, že si nás České dráhy vybraly jako partnera pro údržbu Panterů na dalších 5 let. Vnímáme to jako velký závazek a zároveň jako dobrou zprávu dlouhodobé perspektivy a stability pro naše šikovné zaměstnance a obchodní partnery. Velmi si vážíme důvěry Českých drah a těšíme se na další úspěšnou spolupráci,“ řekl Aleš Měrka, generální ředitel společnosti Škoda Pars, která má sídlo v Šumperku.

„Jednotky RegioPanter dodané v roce 2012 mají najeto už kolem 1,5 milionu kilometrů. Abychom plnili podmínky ECM (evropský údržbový řád) i v dalších letech, tak jako u Panterů doposud, vysoutěžili jsme dodavatele pro provádění periodických obnov i v následujícím období. Každá souprava tak má zajištěný komplexní servis a vyšší stupně oprav, které se provádějí po najetí každých 900 000 kilometrů," uvedl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

„Rámcová zakázka se týká pravidelné obnovy elektrických jednotek RegioPanter řad 440, 640, 650 a InterPanter řad 660 a 661 po dobu následujících 60 měsíců. Celkem se jedná o provedení pravidelné údržby 41 jednotek,“ doplnil Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis.

„Servisní služby jsou nedílnou součástí naší nabídky. Zajišťujeme tyto služby nejen pro naše produkty, ale máme bohaté zkušenosti i s produkty dalších výrobců. Aktuálně poskytujeme full servis metra v Praze, tramvají v Tampere a připravujeme se na full servis elektrických jednotek pro Jihomoravský kraj,“ připomněl Petr Brzezina, prezident skupiny Škoda Transportation.

Skupina Škoda Transportation dlouhodobě poskytuje servis kolejových vozidel zákazníkům po celé Evropě. Konkrétně závod v Šumperku se zaměřuje zejména na periodické opravy, těžkou údržbu a modernizace železničních kolejových vozidel pro zákazníky v ČR, ale i v zahraničí. Pro pravidelný servis, opravy tramvají, nebo metra má skupina zajištěné zázemí v Praze, Ostravě i ve Finsku. Zde totiž zajišťuje například full servis pražského metra, tramvají pro Plzeň a finské Tampere. V blízké budoucnosti bude mít skupina Škoda Transportation na starosti také dlouhodobý full servis elektrických jednotek, které se nyní vyrábí pro Jihomoravský kraj.

(pav)

Ilustrační foto: České dráhy

spinner