Siemens prodá společnost Innomotics firmě KPS Capital Partners

Siemens prodá společnost Innomotics firmě KPS Capital Partners

21.5. - Management board a dozorčí rada koncernu Siemens schválily prodej společnosti Innomotics, která je předním světovým výrobcem elektromotorů a velkých pohonů, firmě KPS Capital Partners (dále jen „KPS“). Obě strany již podepsaly příslušnou smlouvu. Kupní cena (hodnota podniku) činí 3,5 miliardy EUR. Prodej by měl být dokončen v první polovině fiskálního roku 2025 a podléhá obvyklým schvalovacím procesům v oblasti zahraničních investic a kontroly fúzí.

„Prodej společnosti Innomotics je dalším významným krokem v rámci optimalizace našeho portfolia. Úspěšně se nám podařilo najít toho nejlepšího možného nového vlastníka,“ uvedl Ralf P. Thomas, finanční ředitel koncernu Siemens. „Toto rozhodnutí představuje pro zákazníky i zaměstnance společnosti Innomotics jasné a transparentní řešení a otevírá jim cestu k nepřeberným možnostem v dalším úspěšném rozvoji jejich podnikání. Propojení reálného a digitálního světa tak do budoucna přinese koncernu Siemens a jeho akcionářům ještě větší výhody.“

Siemens se v listopadu 2022 rozhodl spojit oblast výroby velkých pohonů a elektromotorů pod jednu samostatnou společnost, která působí mimo hlavní obchodní činnost koncernu. Její vyčlenění od té doby úspěšně probíhalo podle plánu. Vzhledem k tomu, že tato smlouva, která je výhodná pro všechny strany, nabízí mnohem rychlejší a přehlednou cestu k úspěšné budoucnosti, rozhodl se Siemens již nepokračovat v přípravách na vstup společnosti Innomotics na burzu, jak původně oznámil v listopadu 2023.

Pozitivní reakce zákazníků a trhu i růst společnosti Innomotics během procesu vyčlenění podtrhují její silnou pozici předního dodavatele velkých pohonů a motorů, který dokáže řešit i ty nejnáročnější technické požadavky zákazníků. Budoucí struktura s novým vlastníkem KPS představuje pro Innomotics ty nejlepší rámcové podmínky pro udržitelný rozvoj orientovaný na růst.

„Partnerství s KPS podpoří další rozšiřování našich předchozích úspěchů v oblasti technologických inovací a poskytování špičkových produktů, řešení a služeb našim zákazníkům,“ uvedl generální ředitel společnosti Innomotics Michael Reichle. „Těšíme se na úzkou spolupráci s KPS a našimi talentovanými zaměstnanci, protože budeme i nadále přinášet významnou hodnotu zákazníkům po celém světě a posilovat silnou technologickou pozici naší společnosti. Innomotics bude i nadále těžit z vysokého růstového potenciálu daného poptávkou po výkonných a účinných produktech a řešeních v oblasti elektrifikace a spotřeby energie v průmyslu i ve společnosti, které jsou zaměřené na udržitelnost.“

(pav)

Foto: Siemens

spinner