​Premiérové představení dvou nových vagónů WALBO na InnoTrans 2022

​Premiérové představení dvou nových vagónů WALBO na InnoTrans 2022

Česká výrobní společnost WALBO GROUP působící v oblasti železničního průmyslu, automatizace výroby a těžkého strojírenství, bude na výstavě InnoTrans 2022 zastoupena dvěma ze svých čtyř divizí, společnostmi WALBO WAGONS a WALBO RAILWAY.

Specializací společnosti WALBO WAGONS je vývoj a výroba nákladních železničních vagónů. Jedná se především o plošinové vozy určené pro přepravu ISO kontejnerů všech typů a dále o speciální vozy pro údržbu železničních tratí. Na InnoTrans 2022 WALBO WAGONS v premiéře představí hned dva zástupce svých intermodálních vagónů.

Prvním z nich je plošinový šestinápravový vůz Sggmrss 90’, který nedávno úspěšně prošel všemi dynamickým zkouškami. Na letošní podzim je plánováno zahájení sériové výroby tohoto vozu společně se sériovou výrobou čelníkových podvozků Y25Ls(s)(d)1, které budou určeny nejen pro integraci do vlastních vozů, ale také pro prodej zájemcům z celé Evropy.

Druhou z novinek, kterou WALBO WAGONS ve světové premiéře v Berlíně odhalí, je čtyřnápravový plošinový vůz Sggnss 80’. Ten se řadí mezi nejdelší vagóny ve své třídě, aktuálně je zařazen do zkoušek a jeho uvedení na trh je plánováno v roce 2023.

Radim Paiger, generální ředitel WALBO WAGONS, doplňuje plány nejbližšího rozvoje: „V současnosti intenzivně budujeme moderní robotické svařovací centrum, které nám umožní dosáhnout vysokého výrobního výkonu a vynikající kvality našich produktů. Samotná finalizace vozů pak bude probíhat v našem novém výrobním závodě. Rodinu intermodálních vozů WALBO plánujeme v roce 2023 rozšířit i o model Sggrss 80’.“

Další divizí z rodiny WALBO GROUP, která se bude v Berlíně prezentovat, je společnost WALBO RAILWAY. Ta na svém stánku vystaví hnané železniční dvojkolí s nalisovanými brzdovými kotouči určené pro osobní vozy provozované v Egyptě, kterých vyrobila a dodala již 1600 kusů.

WALBO RAILWAY vyrábí na své nové moderní poloautomatizované lince všechny typy železničních náprav a dvojkolí pro lokomotivy, nákladní i osobní vozy ve velkých i malých sériích. Dodává také nápravy určené pro tramvaje a metro a dále nabízí kompletní opravy dvojkolí, včetně revize ložiskových systémů.

„Za poslední dva roky jsme ztrojnásobili naše výrobní kapacity a jsme tak schopni vyrábět minimálně 1000 kusů nákladních dvojkolí měsíčně. Díky špičkové kvalitě svých produktů se řadíme mezi nejvýznamnější výrobce nákladních dvojkolí v Evropě a plánujeme navýšit naše dodávky také v segmentu osobní přepravy,“ upřesňuje Jindřich Samuhel, generální ředitel WALBO GROUP.

Stánek společností WALBO WAGONS a WALBO RAILWAY má číslo 250 a nachází se v hale 3.2. Plošinové vozy Sggnss 80’ a Sggmrss 90’ si mohou návštěvníci prohlédnout na kolejích T04/27 a T01/50.

(PR)

Foto: WEALBO

Šestinápravový plošinový vůz WALBO Sggmrss 90’

spinner