ÖBB Rail Cargo Group jezdí nyní i v Česku se 100% zeleným trakčním proudem

ÖBB Rail Cargo Group jezdí nyní i v Česku se 100% zeleným trakčním proudem

29.10. - S okamžitou platností budou všechna spojení TransFER s trakcí skupiny ÖBB Rail Cargo Group (RCG) nyní v České republice provozována výhradně se zeleným trakčním proudem. To platí mj. pro intermodální přepravu z Brna do Budapešti nebo z Mělníka do Hamburku a pro nákladní vozy z Bohumína/Petrovic do rakouského Hohenau.

S využitím zeleného trakčního proudu nyní ÖBB RCG důsledně pokračuje na cestě k udržitelné nákladní dopravě i v České republice. Aby se společnost ÖBB RCG vydala vpřed k obratu v zelené dopravě, investuje do čistého původu trakčního proudu. V Rakousku jezdí všechny nákladní vlaky ÖBB RCG na elektřinu z obnovitelných zdrojů od léta 2018 a v Německu od začátku roku 2021. Po České republice mají v následujících letech následovat ještě další země.

Česká republika je pro skupinu ÖBB Rail Cargo Group důležitým trhem

Více než 300 zaměstnanců RCG v České republice se stará převážně o zákazníky z oblasti zemědělství popř. odpadového hospodářství, dřevařského průmyslu, chemického průmyslu a stavebnictví. Kromě skladu s vlečkou v Praze-Malešicích provozuje skupina ÖBB Rail Cargo Group v České republice tři kontejnerové terminály na centrálních místech v Brně, Mělníku a Přerově. Bez ohledu na to, zda jde o manipulaci z vozu na nákladní vůz nebo z vozu do vozu, je na terminálech k dispozici dostatek kontejnerových vysokozdvižných vozíků, pásových systémů a kapacit kontejnerů.

Certifikovaná zelená trakční síla pro RCG v Rakousku, Německu a České republice

Zelený trakční proud pro železniční provoz v Německu a České republice je získáván z partnerských elektráren a odebírán z veřejné sítě. Původ je potvrzen certifikáty nebo dokladem o původu. V Rakousku provozuje ÖBB infrastruktura již osm vlastních vodních elektráren a jednu solární elektrárnu, které společně generují více než třetinu požadovaného trakčního výkonu.

Jednat zodpovědně v souladu s prostředím a společností Cílem skupiny ÖBB Rail Cargo Group je i v budoucnu přesunout na dráhy více zboží. Protože každá tuna, která si razí cestu po železnici, snižuje ekologickou stopu a přispívá k dosažení rakouských a evropských cílů v oblasti klimatu a životního prostředí. V současné době ušetří služby železniční nákladní dopravy skupiny ÖBB Rail Cargo Group v Rakousku ročně 1,1 milionu tun CO2, spoje v České republice mohou toto množství v budoucnu ještě zvýšit.

Rail Cargo Group: Nákladní doprava ÖBB

Jako přední společnost v oblasti železniční logistiky v Evropě utváříme toto odvětví. 365 dní v roce - 24 hodin denně. Z Evropy až do Asie. Spojujeme lidi, podniky a trhy - od první do poslední míle. Díky našim 9393 zaměstnancům 34 národností v 18 zemích světa dokážeme ročně dostat bezpečně do cíle 460 000 vlaků, což je 1260 vlaků denně. Díky našim efektivním komplexním logistickým řešením přepravujeme každý rok 95 milionů tun netto. S podílem 28,2 % železniční dopravy z celkového podílu nákladní dopravy v Rakousku jsme špičkou v Evropě a v rámci Rakouska šetříme ročně zhruba 1,1 milionu tun CO2. Operativní vedoucí společností skupiny Rail Cargo Group je Rail Cargo Austria.

ÖBB: Dnes. Pro zítřek. Pro nás...

Jako komplexní poskytovatel mobilních a logistických služeb přepravila společnost ÖBB v roce 2020 celkem 287 milionů cestujících a více než 95 milionů tun zboží způsobem šetrným ke klimatu a k životnímu prostředí. Protože elektřina pro vlaky a nádraží pochází 100procentně z obnovitelných energií. S dodržováním jízdních řádů v osobní dopravě s přesností na 97 % patří ÖBB k nejpřesnějším železnicím v Evropě. Díky investicím přes tři miliardy EUR ročně do železniční infrastruktury buduje ÖBB železniční systém pro zítřek. V celém koncernu se téměř 42 000 zaměstnanců u autobusové a železniční dopravy a dalších zhruba 2000 učňů stará o to, aby každý den bezpečně dorazilo do cíle přibližně 1,3 milionu cestujících a přibližně 1300 nákladních vlaků. ÖBB je páteří veřejné dopravy a jako největší rakouská společnost, která se soustředí na ochranu klimatu, bezpečně a ekologicky přepravuje lidi a zboží do cílových destinací. Strategickou vedoucí společností koncernu je ÖBB-Holding.

(pav)

Foto: ÖBB/Heider Klausner

spinner