Nádraží v Adamově zrekonstruuje za 834 milionů korun Swietelsky Rail CZ

Nádraží v Adamově zrekonstruuje za 834 milionů korun Swietelsky Rail CZ

28.7. - Vlakové nádraží v Adamově na Blanensku zrekonstruuje společnost Swietelsky Rail CZ za 834 milionů korun. Firma uspěla ve výběrovém řízení vypsaném Správou železnic v dubnu, tehdy byla předpokládaná hodnota zakázky 688 milionů. Práce začnou letos v říjnu a potrvají necelý rok a půl, uvedl v tiskové zprávě Jan Parchanski, projektový manažer společnosti.

Projekt zahrnuje obnovu kolejiště stanice, vybudování dvou nových bezbariérových ostrovních nástupišť a lávky, po níž se lidé nad tratí dostanou do Hybešovy ulice. Z nástupišť na ni povedou schodiště a výtahy. Součástí stavby je také modernizace vnitřních prostor výpravní budovy se zázemím pro cestující a výstavba parkoviště pro 30 aut. Stavebníci také vybudují a rozšíří opěrné a protihlukové stěny.

"Je to naše dosud největší zakázka na Moravě. Práce začnou v říjnu a potrvají do prosince 2022, s možností prodloužení do května 2023. To by už ale neměly vliv na cestující. Největší stavbařskou výzvou bude nová lávka pro pěší a přístupový chodník. Stavba se musí založit do přilehlého svahu a vysoko nad úrovní terénu vytvoří místní dominantu," sdělil Jan Parchanski.

Stavba souvisí s modernizací na koridoru mezi Brnem, Adamovem a Blanskem, která je v plánu na letošní září. Práce mezi Brnem a Blanskem potrvají do roku 2023. Předmětem je kompletní rekonstrukce železničního svršku, výstavba nových protihlukových zdí i oprava tunelů v úseku.

(čtk)

Vizualizace: Správa železnic

spinner