Na Den železnice pojede do Trutnova historický vlak s parní lokomotivou „Rosničkou“

Na Den železnice pojede do Trutnova historický vlak s parní lokomotivou „Rosničkou“

3.9. - Na neděli 5. září 2021 připravily České dráhy Regionální den železnice v Trutnově. Na místo oslav se návštěvníci mohou svézt z Hradce Králové zvláštním vlakem v čele s parní lokomotivou 464.202 „Rosničkou“. Tento vlak zároveň uskuteční během dne další vyhlídkové jízdy.

Zájemci si na trutnovském hlavním nádraží prohlédnou výstavu kolejových vozidel a modelové kolejiště, nejmenší návštěvníci se můžou těšit na Vláček hráček a dětskou železnici. Během oslav Dne železnice bude zároveň podepsána dlouhodobá smlouva mezi Českými drahami a Královéhradeckým krajem na zajištění regionální vlakové dopravy.

Regionální den železnice v Trutnově je realizován ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, městem Trutnov a Správou železnic. Den železnice se každoročně slaví v průběhu září jako vzpomínka na 27. září 1825, kdy na svou první cestu vyjel vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britská města Stockton a Darlington.

Oslavy dne železnice jsou v průběhu září plánované na řadě míst České republiky. Hlavní akci České dráhy společně se svými partnery připravují na 18. a 19. září v Lužné u Rakovníka.

(pav)

Foto: České dráhy

spinner