​MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři největší investice, nahradí staré stroje

​MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři největší investice, nahradí staré stroje

21.11. - Strojírenská společnost MSV Metal Studénka uvádí v těchto dnech do provozu tři největší investice letošního roku - CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj dohromady téměř za 27 milionů korun. Zařízení nahradí zastaralé stroje. Uvedla to Petra Macková Jurásková, mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel, do níž MSV Metal Studénka patří.

"Pokud chceme být na světových trzích nadále konkurenceschopní, musíme společnost modernizovat. Díky investicím výrazně zvýšíme efektivitu výroby," řekl předseda představenstva MSV Metal Studénka Pavel Krajča.

Od roku 2020 už podle něj firma do automatizace a částečné robotizace některých linek včetně zakoupení nových strojů investovala přes 220 milionů korun. Největší investicí byla loňská modernizace kovacího lisu téměř za 60 milionů korun.

Letos MSV Metal proinvestuje celkem 50 milionů korun. "Kromě třech větších investic firma zahájí opravu střech výrobních hal nebo dokončí investici do mezioperační logistiky, kde se očekává zpřesnění dat v průběhu výroby i rychlejší a přesnější provádění inventur," uvedla mluvčí.

MSV Metal Studénka je předním evropským výrobcem výkovků a výlisků pro železnice, zemědělství, stavebnictví a těžební průmysl. Přes 80 procent produkce vyváží. Společnost je přímým nástupcem bývalého závodu Vagónka Studénka na výrobu vagonů, založeného v roce 1901. V roce 2011 se firma dostala do insolvence, od roku 2019 patří i s polskou dceřinou společností Kuźnia Ostrów Wielkopolski firmě Moravia Steel.

V loňském roce firma vytvořila tržby přes miliardu korun, zhruba o 38 milionů korun nižší než v roce 2020. Její čistý zisk 50,8 milionu korun byl meziročně zhruba o 37,5 milionu korun nižší. Podnik zaměstnává přes 420 lidí ve Studénce a dalších téměř 200 nedaleko polské Vratislavi.

(čtk)

Ilustrační foto: MSV Metal Studénka

spinner