Leo Express kvůli výluce nasadí na Orlickoústecku autobusy

Leo Express kvůli výluce nasadí na Orlickoústecku autobusy

13.2. - Kvůli železniční výluce nasadí Leo Express na Orlickoústecku od konce února do 21. dubna nízkopodlažní autobusy. Výlukový jízdní řád najdou cestující také na webu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí dopravce Emil Sedlařík.

„Pro výlukový jízdní řád jsme zajistili moderní nízkopodlažní autobusy, ve kterých nebude problém s převozem kočárků či cestujících na vozíčku. V autobusech bude probíhat standardní odbavení jako ve vlaku,“ uvedl ředitel společnosti Jakub Svoboda.

Informace o výlukové jízdním řádu sdělí cestujícím personál, informace najdou na zastávkách a pokladnách a také v aplikace IDS Iredo. „Náhradní autobusovou dopravou budou obslouženy všechny stávající zastávky. Odjezdové časy byly uzpůsobeny jízdním dobám autobusů tak, aby byla zajištěna návaznost na přípojné vlaky v Ústí nad Orlicí,“ řekl Svoboda.

Leo Express provozuje na zakladě smlouvy s hejtmanství trati Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a Dolní Lipka - Hanušovice. Omezení se dotkne 24. a 25. února pouze části spojů v úseku Letohrad - Moravský Karlov. Od 26. února až do 21. dubna začne nepřetržitá výluka v úseku Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a Hanušovice.

Od 28. února až 19. dubna výluka přeruší také přímé spojení Praha - Vratislav a zpět. Od 23. března do 9. dubna začnou autobusy jezdit jako regionální spoje do Polska v úseku Lichkov - Miedzylesie a zpět. Po dobu trvání výluky bude také přerušen provoz autobusové linky Leo Express na trase Lichkov - Dolní Morava. Spěšné vlaky Leo Express Orlice budou v úseku Ústí nad Orlicí - Praha a zpět jezdit bez omezení.

„Hlavním úkolem je informovat cestující předem a to tak, aby nebyli v den začátku výluky překvapeni a zbytečně tak nenastaly ošemetné situace,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš.

(čtk)

Foto: Leo Express

spinner