​Ladislav Pikal (SELP Servis): Těším se, že na Dni otevřených dveří se setkáme s klienty osobně

​Ladislav Pikal (SELP Servis): Těším se, že na Dni otevřených dveří se setkáme s klienty osobně

6.6. - Po více než rok trvající pandemii koronaviru, kdy bylo omezeno setkávání s klienty, otevírá ryze česká společnost SELP Servis znovu nejen virtuální, ale i reálné dveře stávajícím i potenciálním partnerům. Zakladatel a spolumajitel firmy Ladislav Pikal přibližuje, co návštěvníky čeká na Dni otevřených dveří, které společnost pořádá 15. a 16. června v Olomouci.

Na co se mohou návštěvníci Dne otevřených dveří společnosti SELP Servis mohou těšit?

Den otevřených dveří je pro nás především alternativou k opakujícím se uzávěrám, kdy nebylo možné se aktivně potkávat se stávajícími ani potenciálními zákazníky. Zároveň došlo ke zrušení či přesunům nejrůznějších oborových veletrhů, a tak chceme našim partnerům nabídnout nahlédnutí pod pokličku výroby, přímo v našich nových prostorech v Nemilanech na okraji Olomouce. Já i má kolegyně a spolumajitelka Eva Sušilová se těšíme především na osobní setkání a možnost pobavit se o individuálních potřebách a aktuální situaci u našich obchodních partnerů.

Jak se na SELP Servis Open days 15. a 16. 6. přihlásit?

Vzhledem k doufejme doznívající pandemii koronaviru bude ideální, když se návštěvníci registrují předem na našich webových stránkách, e-mailem či telefonicky. Všechny kontakty a přesnou adresu samozřejmě naleznete na selpservis.com. Oba dny budeme k dispozici minimálně od 9.00 do 17.00 hodin. Směřujeme k tomu, aby každou hodinu či dvě vznikly menší skupinky po 5 až 10 lidech, ať máme prostor pobavit se s každým osobně. Pro zájemce je připravená možnost otestovat se antigenní testem, přímo v našich prostorách.

Pro ty, kteří vaši společnost neznají, můžete se krátce představit, čemu se věnujete, co je vaší specializací?

Naše práce je především klasická strojařina, respektive kovovýroba. Větší část naší činnosti tvoří opravy a renovace součástí pro hnací vozidla. Jde zejména o díly trakčních obvodů, jako jsou sběrače proudu, odpojovače, rozjezdové odpory, hlavní kontroléry, nápravové sběrače a dále díly vedlejších a pomocných obvodů, jako jsou izolátory, držáky trakčních motorů, ventilátory a stykače.

Zkušenosti získané při opravách se snažíme zúročit ve vlastním vývoji a navrhování vylepšení, respektive realizací lepších komponentů opravovaných dílů.

Prakticky všechny součástky, které vyrábíme, renovujeme či opravujeme, realizujeme už od jednoho kusu, což se většině konkurentů nevyplatí a soustředí se především na díly, které se vyrábějí ve větších sériích.

Osobně se věnuji strojařině čtyřicet let, samotný SELP Servis pak letos slaví 15 let od svého založení, takže můžeme nabídnou opravdu bohaté zkušenosti, a především individuální přístup.

(PR)

Foto: SELP Servis

Na snímku zakladatel a spolumajitel firmy SELP Servis Ladislav Pikal

spinner