Kvůli větru je přerušen provoz vlaků na dvou desítkách tratí

Kvůli větru je přerušen provoz vlaků na dvou desítkách tratí

11.2. - Kvůli silnému větru je dnes ráno přerušen provoz na dvou desítkách tratí, jde zejména o lokální tratě na jihu Čech a v okolí Sázavy. Vlaky nejezdí třeba mezi Klatovy a Plzní, Českými Budějovicemi a Českými Velenicemi nebo Jindřichovým Hradcem a Počátky. Vyplývá to z údajů Správy železnic a Českých drah k 08:00. V pondělí, kdy silný vítr zasáhl Česko, byl přerušen provoz na 132 tratích. Na řadě míst popadaly stromy na koleje.

Správa železnic dnes ráno na twitteru uvedla, že po pondělním vichru obnovila provoz na drtivé většině tratí. „Ale máme i nějaké nové,“ dodala. Vzhledem k dozvukům bouře a trvající nepřízni počasí jsou i dnes některé tratě a úseky se zastaveným provozem. Seznam tratí, který Správa železnic zveřejnila k 7:40 na facebooku, čítal zhruba dvacítku tratí nebo úseků. Provoz na nich byl zastaven kvůli pádu stromu na koleje, kvůli poškození trakčního vedení nebo z bezpečnostních důvodů.

Z Českých Budějovic zůstává provoz zastaven na trati do Českých Velenic a Gmündu v Rakousku, vlaky jsou nahrazeny autobusy. Na trati mezi Budějovicemi a Horním Dvořištěm je provoz obnoven, z Horního Dvořiště do rakouského Summerau je ale provoz přerušen.

Mezi Plzní a Klatovy vlaky nejezdí kvůli velmi silnému větru a poškozenému trakčnímu vedení. Termín zprovoznění je odhadován na dnešní poledne, záležet bude na rychlosti odstraňování stromů. Vlaky nejezdí ani mezi Jindřichovým Hradcem a Popelínem, Telčí a Třeští, Ledčí a Zručí nad Sázavou, Vimperkem a Volary a dalších tratích

Silný vítr zasáhl Česko už v noci na pondělí. Na řadě míst způsobil výpadky proudu a zkomplikoval dopravu. Vítr bude podle meteorologů foukat ještě dnes do 20:00, rychlost větru má dosahovat 55 až 90 km/h, na horách až 110 km/h. Ve středu budou nárazy větru nižší, meteorologové je očekávají kolem 55 až 70 km/h.

(čtk)

Mapa: ČHMÚ

spinner