​Krajský soud v Ostravě opět řeší tragickou nehodu vlaku ve Studénce

​Krajský soud v Ostravě opět řeší tragickou nehodu vlaku ve Studénce

7.9. - Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dnes bude opět projednávat okolnosti železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku, které se stalo v srpnu 2008. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy tam tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať. V souvislosti s neštěstím zemřelo osm lidí, šest přímo na místě nehody. Zraněno bylo dalších 95 lidí.

Novojičínský okresní soud loni v listopadu už podruhé zprostil viny všech deset obžalovaných. Státní zástupce se ale odvolal. První zprošťující rozsudek senát vynesl v září 2017. Odvolací senát krajského soudu následně rozsudek zrušil a nařídil nové projednání případu. Nyní se tak krajský soud bude případem opět zabývat.

Podle státního zástupce vinu obžalovaných potvrzují znalecké posudky, obhájci obžalovaných si naopak stojí za tím, že se pochybení jejich klientů nepotvrdila. Soudce během zdůvodnění druhého osvobozujícího rozsudku loni znovu řekl, že se přesně neví, proč most spadl a neprokázalo se, že na vině jsou právě obžalovaní.

(čtk)

Foto: Drážní inspekce

spinner