​Vyšlo v DN č. 11

IDS Cargo: Pestrá paleta vozidel jako recept pro každou přepravu

IDS Cargo: Pestrá paleta vozidel jako recept pro každou přepravu

10.6. - Pestrá paleta vozidel je receptem, díky němuž společnost IDS CARGO snáz hledá řešení pro každou přepravu. U větších přeprav na delší vzdálenosti už často vyhrává železnice – jak náklady, tak v poslední době na vhodných relacích i rychlostí. Proto se mohou hodit služby největšího nezávislého dopravce na české železnici, tedy společnosti IDS CARGO.

IDS CARGO se naplno etablovalo na trhu obsazeném dceřinými firmami státních dopravců v roce 2014 a od té doby si drží zhruba dvou- až tříprocentní podíl.

Ten ji řadí do nejsilnější sedmičky dopravců – a přitom umožňuje citlivě vnímat potřeby partnerů a přizpůsobit se jim. Počet zaměstnanců se stabilně drží kolem 120 a tržby kolem 0,5 miliardy.

„Evropský dopravní trh se vlivem regulací a uhlíkových poplatků mění před očima. Tok zboží se ze silnic bude přesouvat na železnici. A pro nás je velká čest, že jsme často ti první, kdo výhody kolejové dopravy našim obchodním partnerům ukazuje,“ říká předseda představenstva IDS CARGO Michal Gajdoš.

Šíře služeb IDS CARGO je přitom výjimečně komplexní. Celý vlak obilí napříč Evropou? Žádný problém. Odvézt několik vagonů? Řešení se také najde. Stejně jako převzetí obsluhy vlečky nebo péče o lokomotivy.

Výhodou firmy je i vlastní opravárenské zázemí, které jako jedno z mála zvládá na špičkové úrovni i péči o starší vozidla z produkce ČKD.

„IDS CARGO je na středoevropském trhu výjimečné širokou paletou vozidel, od těch nejmodernějších po starší a amortizované. A to nám umožňuje nabídnou zákazníkovi optimální produkt, u kterého nepřiplácí zbytečně za něco, co není potřeba,“ říká provozní ředitel IDS CARGO Dušan Vacek.

(PR)

Foto: Pavel Stejskal

spinner