Holický nadjezd v Olomouci jde do realizace

Holický nadjezd v Olomouci jde do realizace

14.4. - Během následujících měsíců zmizí frekventovaný železniční přejezd na koridorové trati přímo v Olomouci, nahradí ho nadjezd. Hlavním zhotovitelem stavby bude FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Práce se naplno rozběhnou v červenci, po novém nadjezdu projedou první auta na konci příštího roku.

Přejezd s označením P6532 na silnici III. třídy v Holické ulici, která patří k významné obslužné komunikaci mezi olomouckými městskými částmi Nový Svět a Holice, bude brzy minulostí. „Silný železniční provoz na koridoru mezi Olomoucí a Přerovem spouští závory na tomto přejezdu velmi často, což bohužel významně omezuje silniční dopravu a v denních špičkách se před ním tvoří dlouhé fronty. Nový nadjezd výrazně odlehčí zatížené silnici a především řidičům. Každé nahrazení přejezdu je z hlediska bezpečnosti výhrou pro vlaky, auta, cyklisty i chodce,“ řekl za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Samotné stavební práce odstartují v červenci. Vyžádají si úplnou uzavírku silnice III/03551, potrvá do prosince příštího roku. Přeložka stávající silnice o délce 468 metrů bude obousměrná s vyhrazenými jízdními pruhy pro cyklisty, pro pěší vznikne jednostranný chodník. Nadjezd budou řidiči překonávat maximální rychlostí 50 km/h.

Součástí stavby je také přeložka účelové komunikace spojující Holickou a Technologickou ulici, modernizace přinese chybějící cyklopruhy a chodník. Akce byla projektována a koordinována v návaznosti na připravované stavby Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc, které řeší navazující úseky silnice.

Stavbu zrealizuje za 294 728 732 korun FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby ve společnosti s firmami TOMI – REMONT a IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc. Celkové investiční náklady akce dosahují 375 milionů korun.

(pav)

Vizualizace: MORAVIA CONSULT Olomouc

spinner