Dozorčí rada ČD je kompletní, doplní ji Jan Vrátník

Dozorčí rada ČD je kompletní, doplní ji Jan Vrátník

12.6. - Dozorčí rada Českých drah je kompletní. Devátým členem se stal Jan Vrátník z firmy ECF Corporate Advisory, do rady ho zvolil Řídící výbor podniku. Oznámil to mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Místo v dozorčí radě bylo uvolněné po rezignaci bývalého předsedy rady Petra Moose. Rada v pondělí odvolala šéfa společnosti Miroslava Kupce.

Předseda Řídícího výboru Tomáš Čoček už po odstoupení Petra Moose avizoval, že nový člen rady nebude z akademické obce, jako je tomu u řady dalších členů rady, ale bude odborníkem na ekonomické otázky. ECF Corporate Advisory, jejímž jednatelem Jan Vrátník je, se zabývá finančním a ekonomickým poradenstvím.

Petr Moos odstoupil na konci dubna ze zdravotních důvodů. Předsedou rady se místo něj stal akademik Karel Pospíšil. Řídící výbor v dubnu z rady odvolal i Jana Štrofa, kterého nahradila Tatiana Molková z Univerzity Pardubice. Členy rady jsou další zástupci akademické obce Libor Švadlenka a Josef Kolář, Vojtěch Kocourek a členové zvolení jako zástupci odborů Jaroslav Pejša, Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb.

(čtk)

spinner