Deutsche Bahn odhaduje povodňové škody na své síti na 1,3 miliardy EUR

Deutsche Bahn odhaduje povodňové škody na své síti na 1,3 miliardy EUR

24.7. - Německá státní železniční společnost Deutsche Bahn odhaduje, že nedávné záplavy způsobily na jejích tratích a stanicích škody v hodnotě 1,3 miliardy EUR (přes 33 miliard Kč). Oznámila to včera podle agentury Reuters firma. Upozornila, že velkou část těchto škod nekryje pojištění.

Německé úřady stále pracují na stanovení celkových škod způsobených záplavami, které minulý týden zasáhly především západní část země. Podle německé kancléřky Angely Merkelové jsou škody "obrovské" a jejich náprava bude trvat dlouhou dobu, napsala agentura AP. Při záplavách zemřelo v Německu nejméně 170 lidí.

Deutsche Bahn uvedla, že záplavy poškodily mimo jiné více než 50 železničních mostů a 180 železničních přejezdů. "Nikdy dříve nebyla naše infrastruktura najednou zničena v takovém rozsahu," uvedl člen správní rady divize pro infrastrukturu DB Netz Volker Hentschel. Dodal, že úplná náprava škod bude trvat měsíce, nebo dokonce roky. Firma podle něj nicméně věří, že 80 procent poškozené infrastruktury opraví do konce letošního roku.

(čtk)

Foto: Deutsche Bahn

spinner