DN č. 24 - Logistika, Železniční doprava, Dopravní infrastruktura - vychází 22. 11., uzávěrka již 1. 11.!!! 

​DAKO-CZ dodává brzdy pro soupravy metra pro thajský Bangkok

​DAKO-CZ dodává brzdy pro soupravy metra pro thajský Bangkok

5.12. - Přední evropský výrobce vlakových brzd, společnost DAKO-CZ, úspěšně absolvovala první předávku brzd pro soupravy metra, které od příštího roku začnou jezdit na rozšířené zelené lince metra v thajském hlavním městě Bangkoku. DAKO-CZ dodá do konce příštího roku brzdy na celkem 22 čtyřvozových souprav, které vyrábí společnost Siemens. Celková hodnota zakázky je 977 tisíc €, tedy téměř 25,5 milionu Kč.

Česká firma se společností Siemens spolupracuje již od roku 2004. Má za sebou pět úspěšně realizovaných projektů, mezi které patří metro v Kuala Lumpur, Rijádu, Oslu, Mnichově a Varšavě. Aktuálně spolupracuje na třech projektech, a to na projektech pro metro v Bangkoku, Sofii a Norimberku. Zástupci společností Siemens a BTS si při přejímce nejprve prohlédli areál společnost DAKO-CZ a poté se věnovali kontrole samotného panelu přístrojů a dalších jednotlivých komponent brzdy jako jsou jednosměrné ventily, ventily protismyku, regulační ventily, kohouty a další.

„Lidé z BTS se zajímali především o kompletní kusovou zkoušku panelu. Detailně jsme s nimi při přejímce prošli celý proces funkční zkoušky, kontrolu rozměrů a proměření vrstvy lakování. Celkovou spokojenost s produktem potvrdili podpisem finálního předávacího protokolu,“ řekla Monika Jirušková, manažerka pro klíčové zákazníky společnosti DAKO-CZ.

Rozšířená zelená linka metra v Bangkoku bude přepravovat více než milion cestujících denně, jedna souprava pojme až 1490 osob a významně zlepší dopravní obslužnost ve dvacetimilionovém hlavním městě Thajska. Poslední dodávka brzd od DAKO-CZ je v plánu na podzim příštího roku.

(tj)

spinner