​České dráhy rozdělily ze své nadace 400 tisíc korun zraněným zaměstnancům

​České dráhy rozdělily ze své nadace 400 tisíc korun zraněným zaměstnancům

7.8. - České dráhy rozdělily ze své nadace 400 000 Kč zaměstnancům, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u Perninku a u Českého Brodu. Jde o první příspěvek z nově založeného fondu. Vlastní sbírku pro zraněné kolegy uspořádali v minulých týdnech i samotní zaměstnanci.

České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily v červenci vlastní nadační fond, jehož prostřednictvím chtějí podporovat železničáře, kteří utrpěli úraz při službě a dostali se do finanční nouze.

První příspěvek putoval na pomoc zraněným zaměstnancům z dvou červencových nehod. Finanční podporu dostala i rodina strojvedoucího, který při střetu u Českého Brodu zemřel. "Rozdělili jsme všechny prostředky, které dárci poslali pod variabilními symboly právě pro tyto konkrétní případy, a k nim jsme zhruba stejnou částku ještě přidali ze společného účtu," uvedl šéf státního dopravce Václav Nebeský.

Sbírky i nadále pokračují. Fond umožňuje přispět na konkrétní případ, kdy dárci platbu označí daným variabilním symbolem. Základem fondu jsou podle drah vklady zakládajících společností doplněné dary zaměstnanců i ostatních zájemců. Další příspěvky, o kterých rozhoduje správní rada fondu, dráhy vyplatí zřejmě v listopadu.

V červenci se na tuzemské železnici stalo několik velkých nehod. Nejtragičtější byl v červenci střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé. Další tragická nehoda se v polovině července stala u Českého Brodu, kde narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby. V obou případech šlo o vlaky Českých drah.

(čtk)

Foto: ČD

spinner