​České dráhy jsou opět Nejdůvěryhodnější značkou mezi poskytovateli dopravních služeb

​České dráhy jsou opět Nejdůvěryhodnější značkou mezi poskytovateli dopravních služeb

11.11. - České dráhy po roce opět uspěly a zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Národní dopravce tak obhájil své loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD tak zvítězily zatím v každém ročníku od roku 2018, kdy byla dopravní kategorie mezi nejdůvěryhodnější značky zařazena.

V rámci devátého ročníku ankety hodnotily 4 000 českých spotřebitelů téměř 900 značek nominovaných automaticky na základě prodejů. Kategorií bylo 92 a v každé byl vždy jen jeden vítěz, což je zárukou, že oceněné značky jsou opravdu silné a důvěryhodné. Nezávislá anketa zaměřená na spotřebitelskou důvěru zahrnuje kategorie napříč všemi oblastmi života, od služeb přes výrobce a prodejce potravin a spotřebního zboží až po lékárenské produkty, stavebniny nebo instituce. Slavnostní vyhlášení Nejdůvěryhodnějších značek za rok 2023 proběhlo včera na slavnostním galavečeru v prostorách České národní banky.

Mezi oceněnými značkami se každoročně objevují jak ty nové, tak i ty osvědčené, které si drží svoji pozici a v hodnocení spotřebitelů se na prvních místech umisťují pravidelně. „Jsme rádi, že se mezi oceněné značky řadí i České dráhy a velmi si vážíme důvěry našich zákazníků,“ řekl Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, a dodal: „Po našich nedávných mezinárodních úspěších je pro nás obzvlášť potěšující získat ocenění i na domácí půdě. Titul Nejdůvěryhodnější značka 2023 v kategorii poskytovatelů dopravních služeb vnímáme jako důkaz, že naše služby a zlepšování zákaznické spokojenosti jsou ceněny nejen na mezinárodní, ale i na domácí úrovni. Je to zároveň závazek budoucna – slib, že budeme i nadále pracovat na tom, abychom byli pro naše zákazníky férovým a spolehlivým dopravcem. Současně bych chtěl poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří jsou skutečným základem tohoto úspěchu.“

České dráhy před měsícem získaly také prestižní mezinárodní cenu World Passenger Award 2023 na světovém fóru World Passenger Festival 2023 ve Vídni a opakovaně získaly různá ocenění v oblasti rozvoje svých digitálních služeb, např. pro aplikaci Můj vlak. To dokazuje, že jsou České dráhy stále lídrem v oblasti rozvoje služeb na české železnici a ve střední Evropě.

(lan)

Foto: ČD

spinner