​Bombardier a ČD Cargo testují v Česku první lokomotivy TRAXX MS3 v komerčním provozu

​Bombardier a ČD Cargo testují v Česku první lokomotivy TRAXX MS3 v komerčním provozu

19.7. - Globální poskytovatel mobilních řešení společnost Bombardier Transportation a ČD Cargo, český národní dopravce, učinili důležitý krok k uvedení lokomotiv Bombardier TRAXX MS3 do provozu v České republice. První dvě tyto lokomotivy, které táhnou nákladní vlaky, zahájily zkušební provoz 3. července.

„Použití těchto moderních lokomotiv v našem vozovém parku nám umožní nabídnout našim zákazníkům další služby, a to díky jejich zvýšenému výkonu a efektivitě,” řekl Ivan Bednárik, předseda představenstva ČD Cargo. „Jsme také hrdí na to, že budeme první, kdo lokomotivu TRAXX MS3 využije v provozu. TRAXX MS3 je první lokomotiva, která je plně kompatibilní s českou technickou normou pro elektromagnetickou kompatibilitu, jenž je jednou z nejpřísnějších v Evropě. Tato nedávno získaná autorizace dokládá, že naše nová lokomotiva je v popředí moderních železničních vozidel v Evropě,“ dodal.

„Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu. Touto lokomotivou jsme odpověděli na potřeby našich

zákazníků a nabídli jim pokrokový produkt na osvědčené platformě: k dnešnímu datumu je již v provozu více než 2000 TRAXX lokomotiv ve 20 zemích, celkem urazí vzdálenost větší než 300 milionů kilometrů ročně,“ uvedl Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko,

Bombardier Transportation.

Společnosti ČD Cargo a Bombardier podepsaly kontrakt na dodání až 50 kusů TRAXX MS3 lokomotiv, s první částí

dodávky na 10 lokomotiv. ČD Cargo bude lokomotivy používat v nákladní i osobní dopravě na tratích v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku a rozšíří své pole působnosti také do Slovinska a Chorvatska.

(lan)

Foto: Bombardier

spinner