​Hamburský večer připomněl význam tohoto přístavu pro ČR

20. října 2017

Tradičně v polovině října se v Praze koná setkání zástupců hamburského přístavu s jeho zákazníky a dalšími hosty. Nejinak tomu bylo i letos, Hamburský večer přivítal opět Obecní dům v centru Prahy. „Česká republika je pro přístav Hamburk klíčovým trhem ve střední Evropě a my jsme hrdí, že tomu tak je,“ řekl na tomto setkání Vladimír Doboš, ředitel pražského zastoupení Hafen Hamburk Marketing (HHM).

Ačkoli již nyní se většina kontejnerů přepravuje pro ekologičtější železnici, zapojuje se přístav Hamburk do budování alternativy k železniční i silniční dopravě. „Společně jsme se zavázali k akcím a iniciativám na zlepšení splavnosti Labe. Chceme, aby byly české vnitrozemské vodní cesty spolehlivě propojeny s evropskou vodní cestou. To by také bylo přínosem pro vnitrozemskou vodní dopravu mezi Českou republikou a Hamburkem a mohlo by to ulehčit silnici i železnici,“ informoval generální ředitel HHM Ingo Egloff.

Zastoupení HHM, které působí v Praze již 27 let, je hostitelem každoročního přístavního večera. Nejen prostřednictvím této akce udržuje a rozvíjí kontakty se svými zákazníky v ČR i na Slovensku.

(tj)

spinner