Piloti F AIR vykreslili na obloze 19 Srdcí pro Česko

14. února 2021

Benešov, 14.2.2021 – Netradičně se rozhodli přispět k oslavám svátku svatého Valentýna piloti z letecké školy F AIR. Ve vzdušném prostoru nad Českou republikou vykreslili celkem 19 srdcí, které jsou tradičním symbolem zamilovaných. Obří srdce měla průměr zhruba 65 km, jeho obvod měřil 170 km a nacházelo ve čtyřech lokalitách po celé České republice, kde má letecká škola své základny. „Valentýnská neděle si přímo říkala o symbolický pozdrav od amatérských pilotů všem zamilovaným. Ideální počasí nám umožnilo zapojit většinu našich letadel a mohli jsme taky udělat radost všem fanouškům létání,“ říká Michal Markovič, ředitel letecké školy F AIR.

Devět letounů vzlétlo z benešovského letiště, které je domovskou základnou letecké školy F AIR, tři z Karlových Varů, dvě z Brna a jedno z Příbrami. Letadla byla pilotována klienty spolupracujícími s leteckou školou F AIR. Průměrně trvalo „vykroužení“ srdce jednomu stroji 45 minut. Zúčastněné letouny byly vybaveny odpovídači sekundárního radaru, které umožňují zachycení a jednoznačnou identifikaci letu na obrazovce Flight Radaru, jak ukazují přiložené obrázky.

„Zároveň jsme chtěli upozornit na to, že létání <w>soukromými letadly zůstává jednou z mála aktivit, kterých se hygienická opatření přijímaná proti šíření pandemie koronaviru bezprostředně nedotkla. Pro provoz letadel i samotné letecké školy je nutné dodržovat řadu přísných hygienických opatření, ale k výraznému omezení činnosti školy i hobby létání nedošlo,“ uvádí Michal Markovič. </w>

Vytváření různých obrazců se při vhodných příležitostech věnují piloti po celém světě a velká komunita leteckých fanoušků tyto aktivity sleduje právě prostřednictvím aplikace Flight Radar. Letecká škola F AIR je v ČR první, kdo do „nebeského kreslení“ zapojil větší skupinu letadel.

O F AIR

Společnost F AIR, spol. s r.o. je první a dnes také největší soukromou leteckou školou v České republice, která funguje od roku 1990. Vychovává jak rekreační piloty, tak studenty, kteří se létání chtějí věnovat na profesionální úrovni, a to včetně studentů ze zahraničí. V roce 2000 se F AIR stal první českou leteckou školou splňující požadavky European Joint Aviation Rules JAR-FCL 1 a stal se tak mezinárodní leteckou školou (CZ/FTO-001). F AIR je také první českou leteckou školou certifikovanou podle standardů EASA (European Union Aviation Safety Agency; CZ/ATO-001). Letecká škola působí na letištích Benešov (LKBE), Karlovy Vary (LKKV), Příbram (LKPM) a Brno (LKTB). Společnost se dále věnuje pronájmu letadel, jejich servisu a je prodejcem letadel Tecnam a Shark v ČR.

Kontakt pro další informace: Nikola Chakimi, chakimi.nikola@f-air.cz

Foto: F-AIR

<w><w> </w></w>

spinner