Gebrüder Weiss podporuje vozíčkáře v návratu do práce

27. června 2020
​27.6. - Přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss spolupracuje s Českou asociací paraplegiků. Finančně podpořila jejich projekt Hvězdný bazar, díky čemuž bylo možné otevřít nové a zcela bezbariérové prodejní prostory v pražském Karlíně. Obchod pro prodej výběrového oblečení z druhé ruky nabídne práci pěti paraplegikům, sloužit bude také jako tréninkové pracoviště či centrum pro kulturní aktivity.

27.6. – Přepravní a logistická firma Gebrüder Weiss spolupracuje s Českou asociací paraplegiků. Finančně podpořila jejich projekt Hvězdný bazar, díky čemuž bylo možné otevřít nové a zcela bezbariérové prodejní prostory v pražském Karlíně. Obchod pro prodej výběrového oblečení z druhé ruky nabídne práci pěti paraplegikům, sloužit bude také jako tréninkové pracoviště či centrum pro kulturní aktivity.

„S Českou asociací paraplegiků spolupracujeme dlouhodobě. Jelikož se nám velmi líbí myšlenka Hvězdného bazaru, rozhodli jsme se otevření nové prodejny finančně podpořit. Kromě finančního příspěvku jsme společně s našimi zaměstnanci uspořádali i sbírku oblečení, která bude následně do Hvězdného bazaru věnována a rozšíří tak jejich nabídku,“ řekl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

Otevření nových prostor Hvězdného bazaru umožní prodej oblečení věnovaného celebritami, moderátory, influencery i veřejností. Pomůže však také pěti paraplegikům s návratem do pracovního života. Prodejna totiž funguje i jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře. Ti díky němu získají zkušenosti s pracovním procesem a následně mohou najít uplatnění na otevřeném trhu práce.

„Pro paraplegiky je hledání zaměstnání nesnadnou záležitostí. Více jak polovina z nich práci shání bez úspěchu. Taktéž se často setkávají s nedostatečnými pracovními podmínkami, ať už z hlediska bezbariérového přístupu nebo nízkého platového ohodnocení. Každé vhodné místo je tedy velmi potřeba a my jsme moc rádi, že můžeme alespoň takto pomoci potřebným,“ dodal Jan Kodada.

Kromě prodeje oblečení z druhé ruky je možné v prodejnách Hvězdného bazaru zakoupit i výrobky z chráněných dílen nebo originální produkty z rukou známých výtvarníků. V neposlední řadě budou prostory obchodu místem setkávání – pořádat se zde budou přednášky, výstavy nebo třeba koncerty.

„Motto projektu CZEPA ´Znovu v pohybu´ souzní s naším sloganem ´Gebrüder Weiss znamená pohyb´. Druhou šanci díky Hvězdnému bazaru dostává nejenom oblečení, ale také vozíčkáři, kteří se mohou následně snáze integrovat do běžného pracovního procesu,“ řekl Jan Kodada.

(lan)

Foto: Gebrüder Weiss

spinner