Turistická lodní doprava po Labi v Ústeckém kraji zahájila sezonu

Turistická lodní doprava po Labi v Ústeckém kraji zahájila sezonu

16.4. - Sezonu včera zahájila turistická lodní doprava po Labi. Novinkou jsou dopolední plavby z Litoměřic do Ústí a odpolední z Ústí do Litoměřic a integrace přívozu mezi Hřenskem a německou obcí Schöna do systému Dopravy Ústeckého kraje.

Lodní linka T92 pluje na trase Ústí nad Labem - Děčín - Bad Schandau. Děčín turisty láká na ferratu na Pastýřské stěně, zámek nebo zoologickou zahradu. Labský kaňon pak nabízí ojedinělé přírodní scenérie. V Hřensku lze podniknout pěší nebo cyklistický výlet do Národního parku České Švýcarsko. "Lodní linka T92 bude v provozu až do poloviny června a pak opět od poloviny září do konce října. Naopak po celou dobu letní sezony bude jezdit lodní linka T91, která brázdí Labe na trase Ústí nad Labem – Litoměřice – Nučnice – Roudnice nad Labem – Mělník," řekla ČTK mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Fraňková.

Novinkou letošní sezony jsou dopolední plavby z Litoměřic do Ústí a odpolední z Ústí do Litoměřic. Obě linky jsou na území Ústeckého kraje plnohodnotně zapojeny do tarifu Dopravy Ústeckého kraje. Pouze v úseku Hřensko – Bad Schandau na lince T92 je třeba využít přeshraničního tarifu, za jednosměrné jízdné zaplatí dospělý 40 korun a dítě polovinu.

Další novinkou je integrace přívozu F1 Schöna – Hřensko do systému Dopravy Ústeckého kraje. Díky tomu je možné se přívozem svézt na jízdenku, se kterou cestující přijede lodí do Hřenska či vlakem do Schöny. Loď proti proudu řeky vyplouvá v 9:10 ze zastávky Ústí nad Labem, po proudu řeky směrem do Děčína ze stejného stanoviště v 9:30. Tato linka pluje do Hřenska, kam loď dopluje ve 12:15. Každou sobotu je pak možné si cestu prodloužit až do Bad Schandau.

(čtk)

Foto: Labská plavební

spinner