​Z-Group bus pořídil nové autobusy, nasadil je na Kroměřížsku

​Z-Group bus pořídil nové autobusy, nasadil je na Kroměřížsku

3.3. - Šest zbrusu nových komfortních nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway LE 12 M jezdí na Kroměřížsku. Autobusový dopravce Z-Group bus, který na Kroměřížsku zajišťuje pro Zlínský kraj dopravní obslužnost, do nákupu nových vozů investoval 30 milionů korun. Do konce roku pořídí ještě dalších devět nových moderních autobusů.

Nové autobusy přináší cestujícím větší pohodlí a vyšší komfort cestování. Jsou nízkopodlažní, klimatizované a je možné v nich platit jízdné kartou. Uvnitř jsou vybaveny nejrůznějšími informačními prvky. Zvenku jsou olakovány ve firemních barvách Z-Group bus.

Všech šest nových autobusů již je nasazeno do provozu. Během července k nim přibydou další čtyři nové vozy a poté v prosinci dalších pět nových autobusů.

„Nové moderní autobusy již jezdí v Kroměříži, Bystřici pod Hostýnem a v Holešově, zajíždí i přímo na Hostýn. Ročně je čeká na celém Kroměřížsku více než 4,1 milionu najetých kilometrů,“ sdělil tiskový mluvčí autobusového dopravce Z-Group bus Miroslav Slaný.

Autobusy jsou částečně nízkopodlažní, umožňují tedy bezproblémový a pohodlný nástup i výstup cestujících. Jsou dlouhé 12 metrů. Pohání je naftový pohon splňující přísnou emisní normu Euro VI. Každý z nich pojme 45 sedících cestujících. Vozům nechybí výkonná klimatizace. Cestující mají také možnost platit jízdné platebními kartami přímo v autobuse.

Z-Group bus zabezpečuje dopravní obslužnost na Kroměřížsku ve Zlínském kraji na základě vysoutěžené smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě od roku 2021 do roku 2030. Oblast tehdy v soutěži získal dopravce KRODOS Bus, který posléze zfúzoval do Z-Group bus. Předtím dopravní obslužnost oblasti Kroměříž zabezpečoval již desítky let.

Z-Grup bus nyní posiluje pevnou základnu svých řidičů v oblasti Kroměřížska. V Kroměříži provozuje i zájezdovou dopravu.

(lan)

Foto: Z-Grup bus

spinner