​Ukrajina se po pandemii opět otevírá, Leo Express spouští autobusovou linku

​Ukrajina se po pandemii opět otevírá, Leo Express spouští autobusovou linku

18.8. – Po dlouhé koronaviruové pauze se opět otevřely hranice mezi Slovenskem a Ukrajinou i pro autobusovou dopravu. Leo Express proto spustil prodej jízdenek na svůj návazný autobusový spoj z Košic do Užhorodu a Mukačeva, který poprvé vyjede 26. srpna. Autobusový spoj v Košicích navazuje na vlakové spoje Leo Express z Prahy, Pardubic, Olomouce nebo Ostravy. Cestujícím tak nabízí pohodlný spoj ze střední Evropy až do srdce Ukrajiny pouze s jedním přestupem.

Český soukromý dopravce Leo Express po téměř 17 měsících znovu spouští svou autobusovou linku ze slovenských Košic do ukrajinských měst Užhorod a Mukačevo. Obnovení linky dosud bránilo omezení autobusové dopravy mezi Slovenskem a Ukrajinou, které bylo teprve nyní zrušeno. Obnovený autobusový spoj poprvé vyjede 26. srpna a bude jezdit denně.

Cestující z Košic na Ukrajinu čeká moderní autobus, který je vybaven klimatizací a WiFi. Kromě toho se v autobusu nachází i vyšší Business třída s větším prostorem na nohy, občerstvením v ceně a pohodlnějšími sedačkami. Cesta autobusem z Košic až do Mukačeva trvá 4 hodiny a 35 minut.

Autobusové spoje na Ukrajinu budou v Košicích navazovat na vlakové spoje Leo Express z Prahy, Pardubic, Ústí nad Orlicí, Olomouce či Ostravy a dalších českých a slovenských měst po trase. Celá cesta z Prahy až do Mukačeva trvá kolem 14 hodin včetně přestupu v Košicích. Spoje na Ukrajinu jsou noční, z Ukrajiny vyráží odpoledne.

(lan)

Foto: Leo Express

spinner