​Společnost IVECO Czech Republic uzavřela významnou rámcovou dohodu s DPP

​Společnost IVECO Czech Republic uzavřela významnou rámcovou dohodu s DPP

25.2. - IVECO Czech Republic, a. s., a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) podepsali tři rámcové dohody o dodávce autobusů Crossway Low Entry a nového modelu Streetway. V letech 2022 až 2027 by tak mohlo být dodáno pražskému dopravnímu podniku až 253 autobusů IVECO. Tříleté a pětileté rámcové dohody o dodávce autobusů uzavřené mezi IVECO Czech Republic a DPP zahrnují nákup až 10 vozů Crossway LE 14,5m, až 100 vozů Streetway 12m a až 143 vozů Streetway 18m podle potřeb a požadavků DPP.

Oba modely Crossway LE a Streetway, které si DPP vybral, těží z vynikající spolehlivosti, kterou nabízí nejnovější motor Cursor 9 vyvinutý společností FPT Industrial. Patentovaná technologie HI-SCR umožňuje vozidlům plnit normy Euro 6 bez použití EGR a zaručuje velmi vysokou účinnost přeměny NOx (více než 95 %).

S celkovou délkou 14,5 m je třínápravový Crossway Low Entry ideálním řešením, jak přivítat na palubě více cestujících s maximálním komfortem a bezpečností. Koncepce Low Entry zaručuje vynikající přístupnost pro všechny cestující při nastupování a vystupování z vozidla. Výborně se osvědčuje jak v městském, tak meziměstském provozu.

Nový Sreetway je nízkopodlažní městský autobus navržený tak, aby uspokojil všechny potřeby a poskytoval nejlepší městskou dopravu. Je k dispozici ve verzích dlouhých 12 a 18,75 m, u nichž je prioritou přístupnost a pohodlí cestujících.

DPP provozuje pro účely městské a příměstské veřejné dopravy 1203 autobusů, které obsluhují 143 linek, což v loňském roce představovalo celkový nájezd téměř 60 milionů vozokilometrů.

„Jsem rád, že se nám podařilo vysoutěžit nákup nových dieselových autobusů bez zbytečných průtahů a za velmi příznivé ceny. V těchto dnech jsme se společnosti IVECO Czech Republic podepsali všechny tři rámcové smlouvy, které nám umožní v příštích pěti letech dále modernizovat náš autobusový park. Nákup nových vozů IVECO Bus je díky použitím nejmodernějším technologiím v souladu s Klimatickým závazkem i plánem hl. m. Prahy,” řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

"Velice si vážíme důvěry, kterou nám Dopravní podnik hlavního města Prahy projevil podpisem těchto významných smluv, a jsme s celým naším týmem obzvláště hrdí na to, že se vracíme do hlavního města České republiky. Pro IVECO Czech Republic je důležité poskytovat DP Praha relevantní a efektivní řešení mobility." uvedl Stéphane Espinasse, Head of Sales & Products, IVECO Bus.

Uzavřením rámcových smluv až na 10 autobusů Crossway Low Entry a 243 autobusů Streetway vytváří IVECO Bus a DPP novou spolupráci v projektech městských a meziměstských autobusů pro toto známé hlavní město v Evropě.

(lan)

Foto: IVECO Bus

spinner