S trolejbusy 22Tr se v Brně při poslední jízdě rozloučilo na 600 lidí

S trolejbusy 22Tr se v Brně při poslední jízdě rozloučilo na 600 lidí

23.1. - V Brně se včera přišlo šest stovek příznivců hromadné dopravy rozloučit s kloubovými trolejbusy 22Tr, lidé využili možnost naposledy se jimi svézt. Dopravní podnik města Brna (DPMB) trolejbusy vypravil na mimořádné linky z vozovny Komín. Pro všechny cestující na posledních linkách připravil DPMB speciální jízdenky. ČTK to řekla mluvčí firmy Hana Tomaštíková.

"S trolejbusy se přijeli rozloučit nejen lidé z Brna a jeho okolí, ale také ze Slovenska, z Ostravy, Prahy, Plzně a také z Ostrova nad Ohří, kde se tyto trolejbusy vyráběly," uvedla Hana Tomaštíková.

Trolejbusů tohoto typu jezdilo v Brně jen osm, jsou odvozené od trolejbusu standardní délky 21Tr. První z trolejbusů vyjel dnes ráno z vozovny v 9:42, druhý v 9:56. Oba se vydaly do Kohoutovic, jeden na Jírovcovu, druhý ke smyčce Kohoutovice, hájenka a pak v protisměru projížděly trasu od hájenky na Jírovcovu, dále přes Kamenný vrch, Čtvrtě, Anthropos, přes Jundrov k vozovně Komín, odtud jely přes Přívrat, náměstí Svornosti a Klusáčkovu na Konečného náměstí. Pokračovaly na Mendlovo náměstí a přes Anthropos a Voříškovu na Jírovcovu.

Po ukončení jízd na mimořádných linkách se trolejbusy sjely na Jírovcově a společně se vydaly k Nemocnici Bohunice, kde bylo připraveno závěrečné fotografování. Jejich poslední cesta vedla do Vozovny Komín přes Mendlovo náměstí, Pionýrskou, náměstí 28. října a Českou.

Oba vozy, které dnes vyrazily na poslední jízdu, jsou určené k likvidaci, DPMB ale ve svých dílnách v současnosti opravuje třetí vůz, který poté zařadí do své flotily retro vozů.

V současnosti zajišťují dopravu na vytížených trolejbusových linkách moderní kloubové trolejbusy typů 27Tr a 31Tr. Zároveň se letos počítá s tím, že dojezdí také poslední exemplář typu 15Tr a klasické trolejbusy typu 14Tr.

(čtk)

Foto: DPMB

spinner