​RegioJet spojí od 15. března nočním autobusem Berlín a Vídeň

​RegioJet spojí od 15. března nočním autobusem Berlín a Vídeň

28.2. - Dopravce RegioJet spojí od 15. března nočním autobusem Berlín s Vídní přes Brno, Prahu a Drážďany. Bude jezdit denně bez konkurence, protože dosud na této trase žádný přímý noční spoj neexistuje. Kromě mezinárodní přepravy bude možné v Německu i v Česku použít autobus pro vnitrostátní spojení, uvedl včera v tiskové zprávě mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Od 1. dubna dopravce také zavede na lince z Prahy do Londýna zastávku v belgických Bruggách.

Autobusy na lince Berlín - Vídeň vyjedou z Berlína z centrálního autobusového nádraží ve 23:00, z vídeňského letiště Schwechat ve 23:35. Ve Vídni zastaví ještě u hlavního vlakového nádraží, v Berlíně zastaví také na letišti Schönefeld a u vlakového nádraží Südkreuz. Cestu zvládne autobus za necelých deset hodin a jízdenka stojí 490 Kč.

Další novinkou je od 1. dubna zastávka v Bruggách na lince z Prahy do Londýna, kde zastaví tři spoje týdně. Jízdenka z Prahy stojí 950 Kč a cesta trvá téměř 13 hodin.

RegioJet provozuje autobusovou dopravu převážně v Česku a na Slovensku, kromě toho zajišťuje vnitrostátní dopravu i v Německu a také mezistátní linky, které vyjíždějí a končí převážně v Česku. Železniční dopravu provozuje v Česku, na Slovensku a zajíždí i do Rakouska. Za loňský rok firma přepravila zhruba 17 milionů cestujících.

(čtk)

spinner