​Vyšlo v DN č. 9

První kloubové autobusy MAN Lions City 18 pro ČSAD MHD Kladno

První kloubové autobusy MAN Lions City 18 pro ČSAD MHD Kladno

6.5. - Společnost MAN Truck & Bus CZ předala v dubnu první městské kloubové autobusy MAN Lions City 18 do flotily dopravce ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva. Tato dodávka představuje další důležitý milník v rámci dlouhodobé spolupráce mezi MAN Truck & Bus CZ a Arrivou.

Předání autobusů se zúčastnil mimo jiné Friedrich‑W. Baumann, člen představenstva MAN Truck & Bus SE, Jan Kohlmeier, generální ředitel pro Českou a Slovenskou republiku MAN Truck & Bus, a Ludomír Landa, ředitel a místopředseda představenstva ČSAD MHD Kladno, a.s.

Tyto moderní autobusy budou sloužit na příměstských linkách v okolí Kladna a Prahy. Splňují veškeré parametry specifikace PID – jsou například klimatizované, bez schodů, s informačním systémem i se zásuvkami pro dobíjení elektroniky.

Všechna vozidla jsou v červenošedém provedení. Jejich vzhled stejně jako standard vybavení odpovídá zadání, které bylo součástí tendru na dopravce v rámci PID na dalších deset let, který vyhlásil Středočeský kraj a Praha.

Jejich pořízení je součástí obnovení úspěšného úsilí rozšířit přepravní výkony v oblasti o pětinu, což bude přínosem především pro cestující v okolí Kladna, kde dopravce získal dalších deset let provozní jistoty. Jedná se o první vozidla z celkového počtu 30 kusů, která bude MAN dodávat společnostem ve skupině Arriva CZ během roku 2024.

Do konce letošního roku dosáhne MAN hranici 140 autobusů v provozu v barvách PID. Tyto nové autobusy zlepší kvalitu služeb pro všechny cestující, ale také přispějí k udržitelné a efektivní dopravě ve středočeskému regionu. 

(lan)

Foto: MAN Truck & Bus

spinner