Pět nových autobusů Scania Irizar i6s pro společnost Arriva City

Pět nových autobusů Scania Irizar i6s pro společnost Arriva City

4.9. - Na linkách společnosti Arriva City z Prahy do Teplic bude jezdit pět nových luxusních autobusů Scania Irizar i6s. První dva z nich byly uvedeny do provozu včera. Autobusy Scania Irizar i6s jsou primárně určeny pro dálkové linky.

„Společnost Arirva City si zvolila nejdelší 15 metrovou variantu. Vozidlo pojme 63 cestujících, kteří ocení nejen komfortní sedadla výsuvná do uličky, ale také zásuvky na 220 V a USB dobíjecí porty,“ řekl manažer prodeje autobusů společnosti Scania Lukáš Martinů a dodal: „K ještě příjemnějšímu cestování pak přispívá i speciální tónování bočních oken a dojem luxusu pak dotváří také dřevěný dekor podlahy. Model Scania Irizar i6s vyniká také velkým zavazadlovým prostorem.“ Na palubách budou mít cestující možnost platit bezkontaktními kartami a během jízdy používat Wi-Fi připojení na internet.

Autobus je poháněn třináctilitrovým motorem Scania o výkonu 331 kW (450 k) s automatizovanou převodovkou Opticruise, která má 12 rychlostních stupňů. Tato kombinace zaručuje hladkou a rychlou změnu rychlostí, což přispívá ke komfortu přepravy. Podle nové legislativy platné od června je vozidlo vybaveno také samozhášecím systémem v motorovém prostoru. Řidiči těchto autobusů pak uvítají nejen kamerový systém, jenž usnadňuje manévrování, ale také aktivně řiditelnou zadní nápravu, která přispává k lepší ovladatelnosti vozidla.

(lan)

Foto: Scania

spinner