​Odstavné kolejiště v Olomouci postaví za 279 milionu korun firma OHL ŽS

​Odstavné kolejiště v Olomouci postaví za 279 milionu korun firma OHL ŽS

16.9. - Nový areál s kolejištěm pro odstavení tramvají postaví u vlakového nádraží v Olomouci za 279 milionů korun společnost OHL ŽS, která zvítězila v tendru Dopravního podniku města Olomouce. Stavba areálu bude zahájena v pátek.

Do veřejné soutěže na tento projekt se přihlásili tři zájemci. Investice zahrnuje stavbu areálu kolejiště pro tramvajové vozy, které bude sloužit pro odstavování tramvají v době mimo špičku i jejich pravidelnou kontrolu a servis. Stavba střediska má zabrat 18 až 21 měsíců.

Odstavná plocha bude postavena souběžně s projektem nové části tramvajové trati, která spojuje centrum Olomouce s lidnatým sídlištěm Nové Sady. Tento tendr vyhrála společnost TT Nové Sady - Povel II, kterou tvoří firmy OHL ŽS Brno a IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc. Zakázka má hodnotu 469 milionů korun.

Stavba nového úseku tramvajové trati byla zahájena na začátku března. Nová část trati měří 1200 metrů a dovede tramvaje přes Zikovu do Schweitzerovy ulice. Po nové trati se třemi zastávkami se cestující poprvé svezou příští rok na podzim.

První etapa dvoukolejné trati, která spojuje tržnici s Roosveltovou ulicí a končí v Trnkově ulici, měří 1,4 kilometru a otevřena byla v listopadu 2013. Její stavba stála zhruba 280 milionů. Podle údajů Dopravního podniku města Olomouce jezdí po této nové trati tramvajemi přibližně dva miliony cestujících ročně.

(čtk)

Foto: OHL ŽS

spinner