​Nové hybridní technologie IVECO Bus zvyšují úroveň udržitelnosti a TCO

​Nové hybridní technologie IVECO Bus zvyšují úroveň udržitelnosti a TCO

Společnost IVECO Bus potvrzuje své přední postavení v oblasti vozidel s alternativním pohonem a rozšiřuje svou nabídku udržitelných vozidel pro městskou dopravu o novou generaci hybridních autobusů, které jsou k dispozici ve verzích na zemní plyn a obnovitelné palivo XTL.

Model Urbanway kompatibilní s biometanem, první model v nabídce IVECO Bus, který využívá tuto technologii, byl představen minulý týden na veletrhu EuMo 2022 v Paříži. Tato nová generace hybridního modelu Urbanway přináší úsporu paliva 16 procent ve srovnání se standardní dieselovou verzí a snížení emisí CO2 až o 19 procent spolu s výrazným zlepšením celkových nákladů na vlastnictví.

IVECO Bus rozšiřuje svou nabídku pro městskou dopravu o novou generaci hybridní technologie pro své řady Urbanway a Crealis, která přináší výrazné snížení nákladů na energii a emisí CO2 ve srovnání s předchozími generacemi a zároveň optimalizuje celkové náklady na vlastnictví. Jedná se o součást strategie, kterou společnost IVECO Bus přijala s cílem řídit přechod na energetiku prostřednictvím kombinace technologií, které zákazníkům poskytují výběr řešení podle požadavků jejich úkolů a provozu. Kompletní řada nízkopodlažních městských autobusů s hybridní technologií nové generace je k dispozici ve verzích na zemní plyn a obnovitelné palivo XTL. Díky tomuto novému přírůstku nabízí nyní portfolio výrobků pro městskou dopravu výběr z následujících modelů:

12metrové standardní a 18metrové kloubové modely Urbanway vybavené motorem Cursor 9 ve verzi Diesel a XTL; 10,5 a 12 a 18metrové modely Urbanway s motorem Cursor 9 na zemní plyn; 12 a 18metrový model Creakus ve verzi Diesel, XTL a zemní plyn.

Dodávky hybridních modelů Uurbanway ve verzi 12 a 18 metrů začnou koncem roku.

Společnost IVECO BUS rozšiřuje hybridní technologii nové generace také na svůj model Crossway Low Entry, který je poprvé k dispozici ve verzích na zemní plyn a obnovitelné palivo XTL, aby místním orgánům a provozovatelům dopravy nabídla další řešení pro snížení jejich uhlíkové stopy. Model IVECO Bus Crossway LE Hybrid byl již předložen do výběrového řízení v roce 2022, přičemž dodávky budou zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2023.

„S naším novým hybridním řešením využíváme naše rozsáhlé zkušenosti s hybridními autobusy, o čemž svědčí více než 2 500 kusů prodaných prostřednictvím našich značek IVECO Bus a Heuliez a naše vedoucí postavení v technologii zemního plynu,“ řekl Stéphane Espinasse, IVECO Bus Head of Sales and Products. „Výsledkem je nová generace hybridních autobusů, která využívá výhod zemního plynu k dalšímu zlepšení udržitelného výkonu našich hybridních modelů Urbanway a Crealis. Našim zákazníkům nabízíme portfolio řešení udržitelné mobility s energetickým mixem, který odpovídá specifickým potřebám jejich misí, s osvědčenými technologiemi, které přinášejí vynikající celkové náklady na vlastnictví,“ dodal.

Společnost IVECO Bus úzce spolupracovala na vývoji elektrického pohonu s globální technologickou společností Voith. Představuje 48V hybridní řešení vyvinuté společností Voith pro novou převodovku DIWA NXT a osvědčený motor Cursor 9. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným modulem elektrické rekuperace o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie akumulované během zpomalovacích a brzdných fází, s vysokoenergetický akumulátorem LTO (48 V) umístěným na střeše. Akumulátor je schopen dodávat 25 kW během startovacích fází, aby se motor Cursor 9 mohl rozběhnout.

Nové řešení je také vybaveno funkcí Stop & Start, která se aktivuje automaticky bez zásahu řidiče a nabízí uživatelům a obsluze řadu výhod. Eliminuje hluk a vibrace, což vede k většímu pohodlí cestujících, obyvatel a chodců na autobusových zastávkách a dále zlepšuje úsporu paliva.

Díky těmto vlastnostem přináší nová generace modelu Urbanway Hybrid úsporu paliva 16 procent ve srovnání s nehybridní verzí, což je důležitá výhoda v době, kdy se místní úřady a provozovatelé potýkají s rostoucími náklady na energii. Toto hybridní řešení na obnovitelné palivo jim navíc umožňuje snížit emise CO2 až o 19 procent.

Jednodušší konstrukce tohoto řešení spolu s úsporou nákladů na palivo výrazně snižuje i celkové náklady na vlastnictví.

(lan)

Foto: IVECO Bus

spinner