​Již 1 200 vozidel sledovaných pomocí nové řady služeb konektivity IVECO ON

​Již 1 200 vozidel sledovaných pomocí nové řady služeb konektivity IVECO ON

7.12. - Nové telematické služby IVECO ON, které jsou k dispozici ve všech vozidlech Euro 6-e a elektrobusech dodávaných výrobcem od začátku roku 2022, byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky orgánů veřejné dopravy a provozovatelů a výrazně zlepšovaly provozuschopnost vozidel a celkové náklady na vlastnictví při zajištění bezpečnosti a ochrany. Službu IVECO ON Smart Pack již využívá 1 200 vozidel.

Nové služby IVECO ON byly v říjnu loňského roku představeny na veletrzích Autocar Expo v Lyonu, Next Mobility Exhibition v Miláně a FIAA 2022 v Madridu a návštěvníci se mohli během ukázek seznámit s jejich fungováním a hlavními výhodami:

● Portál IVECO ON poskytuje přístup k rozsáhlým informacím o chování autobusového parku v provozu, jako je spotřeba energie, průměrná rychlost a denní vzdálenost, a také hodnocení jízdního stylu. Zákazník má také možnost sledovat podrobné údaje o jednotlivých vozidlech, což mu umožňuje kontrolovat výkonnost jeho vozového parku.

● Ve Vénissiux i v Rorthais (Francie) se nacházejí dvě Kontrolní stanoviště, kde specialisté zpracovávají údaje o výkonnosti a denní technické zprávy z připojených vozidel IVECO Bus. Kontrolní stanoviště monitorují vozový park, aby v některých případech pomohly předvídat poruchy v provozu a zabránily neplánovaným zastávkám. Dveře, trakční baterie a další funkce jsou každý den podrobně analyzovány a poskytují užitečné informace pro řešení problémů.

● Balíček Premium, který je k dispozici jako volitelné příslušenství, poskytuje informace v reálném čase zaměřené na provoz vozového parku. Zahrnuje volbu mezi portálem pro provozní správu vozového parku v reálném čase a webovým rozhraním API a portálem pro správu vozového parku a webovým rozhraním API ITxPT Standard TiGR, což je vysoce výkonné, standardizované řešení pro zákazníky, kteří potřebují monitorovat vozidla ve vozovém parku více značek. Toto rozhraní API, standardizované ITxPT, odstraňuje nutnost používat další telematickou skříňku pro přístup k datům z autobusů různých značek v rámci jednoho vozového parku.

Digitální zkušenosti nabízené IVECO ON pomáhají optimalizovat výkonnost vozového parku, a tím i služby nabízené cestujícím, a zároveň zlepšuje celkové náklady na vlastnictví. Nové služby na portálu IVECO ON a také vylepšená prediktivní údržba, budou k dispozici již brzy.

(lan)

Ilustrační foto: IVECO

spinner