​Jednotný systém OneTicket se rozšiřuje o jednodenní síťovou jízdenku

​Jednotný systém OneTicket se rozšiřuje o jednodenní síťovou jízdenku

11.12. – Systém univerzálních vlakových jízdenek OneTicket se rozšiřuje o nový typ jízdního dokladu. Od neděle 11. prosince si lidé mohou na cestování po České republice kupovat jednodenní síťovou jízdenku.

„Přicházíme s touto novinkou symbolicky v den začátku platnosti nového jízdního řádu. Jednodenní jízdenka platí celý den na vlakové spoje všech dopravců zapojených do systému. Cestující tak může mezi těmito dopravci bez omezení přestupovat,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Jízdenka OneTicket je vhodná nejen pro české občany, ale také pro turisty. „Kdokoli chce nebo potřebuje cestovat po České republice, nevázat se na časy, místa a dopravce, může naši jízdenku využít. Nyní i pro jednodenní cesty nebo výlety,“ dodal Jan Paroubek, ředitel státního podniku CENDIS, který systém OneTicket provozuje.

Jednodenní síťová jízdenka je doplněním portfolia stávajících síťových jízdenek OneTicket na 7, 30, 90, 180 a 365 dní. Stojí 868 korun a je možné ji koupit na webu https://oneticket.cz/, v mobilní aplikaci OneTicket, na pokladnách zapojených dopravců, u průvodčího ve vlaku nebo v jízdenkových automatech.

(lan)

Ilustrační foto: ČD

spinner