​Iveco Group si vybírá systémy palivových článků HTWO pro novou generaci autobusů

​Iveco Group si vybírá systémy palivových článků HTWO pro novou generaci autobusů

18.7. - Společnost Iveco Group prostřednictvím své značky IVECO Bus oznámila, že bude spolupracovat se společností HTWO, aby své budoucí evropské autobusy na vodíkový pohon vybavila špičkovými systémy palivových článků. HTWO, jako obchodní značka společnosti Hyundai Motor Group založená na systémech palivových článků na vodík, byla poprvé uvedena na trh v prosinci 2020.

IVECO Bus se již podílí na projektu evropských výběrových řízeních na autobusy s palivovými články poháněné systémem HTWO. Kromě toho nedávno oznámený plán na obnovení výroby autobusů v Itálii poskytne další příležitost k výrobě nových autobusů poháněných vodíkovými palivovými články HTWO. Cílem této iniciativy je využít výjimečné technologie a kompetence obou subjektů při potřebné obnově italské veřejné dopravy.

Domenico Nucera, prezident divize autobusů společnosti Iveco Group, řekl: "Na základě spolupráce s lídrem v oboru jako je HTWO, který vychází z více než dvacetiletých zkušeností společnosti Hyundai v oblasti technologie vodíkových palivových článků, můžeme v IVECO Bus rychle reagovat na požadavky zákazníků na vozidla s nulovými emisemi poháněná špičkovou technologií. Již jsme zahájili zadávání veřejných zakázek na autobusy s vodíkovým pohonem a budeme v tom pokračovat i v nadcházejících měsících; pokračujeme tak v naší vedoucí roli v energetické transformaci evropského segmentu hromadné osobní dopravy."

(lan)

Foto: Iveco Group

spinner