IVECO BUS dodal 63 nových autobusů pro Banskobystrický kraj

IVECO BUS dodal 63 nových autobusů pro Banskobystrický kraj

27.11. - Společnost Iveco Czech Republic dodala šedesát tři nových autobusů slovenskému dopravci SAD Lučenec na základě vítězství ve veřejném tendru. Pořízení autobusů pro Banskobystrický kraj bylo zároveň podpořeno příspěvkem z evropských fondů. Dodávka pro SAD Lučenec je dalším potvrzením dominantní pozice značky IVECO BUS na slovenském trhu.

SAD Lučenec zajišťuje veřejnou osobní dopravu na pravidelných příměstských a městských linkách v okresech Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Detva, Revúca, Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Zvolen, Veľký Krtíš a Rožňava.

Nové autobusy jsou šetrné k životnímu prostředí díky úsporným a ekologickým motorům, které splňují nejpřísnější normu EURO 6. Průměrné stáří vozového parku společnosti se tímto nákupem výrazně sníží a dojde k zásadnímu zlepšení kvality služeb na jejích pravidelných linkách.

Cestující v nových vozech ocení především příjemné prostředí, ergonomická sedadla, bezdrátové připojení k internetu a USB porty. Autobusy jsou vybaveny moderním venkovním i vnitřním informačním systémem, který bude cestující v reálném čase informovat o odjezdech autobusů z nejbližší zastávky. Kromě tradičních způsobů úhrady jízdného zde bude možné platit také kreditní kartou. Všechny nové autobusy mají sníženou podlahu pro usnadnění nástupu a výstupu cestujících.

Vozy byly vyrobeny v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě. Konkrétně se jedná o model CROSSWAY LE Line s motorem Tector a délkou 10,8 m v počtu 8 kusů, dále model CROSSWAY LE Line s motorem Tector o délce 12 m v počtu 50 kusů a model STREETWAY s motorem Cursor o délce 12 m v počtu 5 kusů.

(pav)

Foto: IVECO BUS 

spinner