​DPP vypsal tendr na až 200 tramvají za 15 miliard korun

​DPP vypsal tendr na až 200 tramvají za 15 miliard korun

21.11. - Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal tendr na dodávku až 200 tramvají v předpokládané hodnotě 15 miliard korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Prvních 40 vozů podnik odebere závazně, na další uzavře rámcovou smlouvu. Podnik naposledy nakupoval po roce 2010 nejnovější tramvaje typu 15T for City. Celkem vlastní přes 800 tramvají.

Podnik chce podle informací ve věstníku prvních 20 tramvají odebrat v roce 2025 a dalších 20 v roce 2026. Další pak bude moci podle potřeby odebírat na základě rámcové smlouvy v letech následujících. Podle dřívějších informací chce na nákup první dvacítky vozů podnik využít evropské dotace. Vozy budou potřeba na obnovu vozového parku i obsluhu nových tratí.

DPP letos zahájil stavbu tramvajové trati z Divoké Šárky na sídliště Dědina, která by měla být zprovozněna na přelomu října a listopadu příštího roku, a prodlužuje tramvajovou trať z Modřan na Libuš. Letos v dubnu zprovoznil úsek ze sídliště na Barrandově do Holyně, který dále prodlouží do Slivence. V plánu je také řada dalších tratí, například koleje v horní části Václavského náměstí nebo úsek propojující Bolzanovu s Vinohradskou ulicí.

Podnik má podle informací na svém webu 802 tramvají v sedmi různých typech. Nejpočetnější skupinou jsou takzvané sólové vozy typu T3 R.P, kterých je 347. Druhou nejpočetnější skupinou jsou nejnovější tramvaje 15T for City, jichž DPP vlastní 250. Podnik má také 730 souprav metra, 1216 autobusů a jeden trolejbus. Na dalších až 70 nízkopodlažních trolejbusů nedávno vypsal tendr za 1,18 miliardy korun. Podnik provozuje také lanovku na Petřín.

(čtk)

Ilustrační foto: LAN

spinner