​DPP převzal poslední z dodávky 500 nových autobusů

​DPP převzal poslední z dodávky 500 nových autobusů

20.3. - Do garáží v pražské Hostivaři dorazil dopravnímu podniku (DPP) poslední z dodávky pěti stovek standardních autobusů od firmy SOR Libchabvy. Sdělila to mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP nakupuje nové vozy již dlouhodobě. V posledních několika letech se tak stáří vozového parku snížilo z 9,56 let v roce 2017 na nynějších 5,39 roku. V budoucnu bude podnik nakupovat vozy s alternativním pohonem. DPP je největší městkou firmou a provozuje kromě autobusů také metro, tramvaje a lanovku.

DPP od prosince 2017 nakoupil od zmíněné firmy celkem 500 nových autobusů. Mezi nimi byly kromě klasických autobusů mimo jiné také 150 kloubových autobusů. Autobusy splňují emisní limity EURO VI. Vozy jsou částečně či plně nízkopodlažní, vybaveny klimatizací a zařízeními pro sčítání cestujících. Poslední, pětistý autobus typu SOR NB 12 si DPP převzal v garážích Hostivař.

V nákupu nových vozidel bude DPP pokračovat. "Letos nakoupíme prvních 14 standardních 12metrových elektrobusů, které nasadíme do běžného provozu na začátku příštího roku. Tendr na nákup 20 tříčlánkových trolejbusů běží, v nejbližších dnech vyhlásíme zakázku na 15 kloubových bateriových trolejbusů," uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Podnik letos vypíše rovněž tendr na nákup 140 kloubových hybridních autobusů a v příštím roce bude testovat autobus na vodíkový pohon.

DPP je největší městská firma, která zaměstnává zhruba 11 000 zaměstnanců, z toho je více než 4500 řidičů a strojvůdců.

(čtk)

Foto: LAN

spinner