DPMO loni přepravil o 1,6 milionu cestujících více než v roce 2017

DPMO loni přepravil o 1,6 milionu cestujících více než v roce 2017

27.8. - Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) loni druhým rokem po sobě zvýšil počet přepravených cestujících. Zatímco předloni tramvaje a autobusy DPMO měly na svém kontě 55,862 milionu cestujících, loni jich bylo 57,501 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy DPMO, jehož stoprocentním vlastníkem je město Olomouc.

Vedení DPMO ve výroční zprávě rostoucí počet cestujících přičetlo mimo jiné změnám cen jízdného. Senioři ve věku mezi 65 až 70 lety měli loni v olomoucké MHD 50procentní slevu z běžného časového jízdného a od 70 let jim pak stačil dvacetikorunový roční poplatek.

Zavedena byla také zvýhodněná roční jízdenka v hodnotě 3200 Kč, její zlevněná varianta za 1600 Kč a desetiměsíční zlevněná jízdenka pro studenty za 1350 Kč. „Tyto změny, i když byly zavedeny v roce 2015, zaznamenávají neustále nové uživatele,“ stojí ve výroční zprávě DPMO.

DPMO v loňském roce jízdné nezdražil. Základní jízdné v olomoucké MHD podražilo naposledy v srpnu 2011 o dvě koruny na 14 Kč. Od letošního července mohou senioři městskou hromadnou dopravou v Olomouci cestovat zcela zdarma. K jízdě tramvajemi a autobusy MHD jim bude stačit osobní doklad.

Na konci loňského roku DPMO vlastnil 68 tramvají a 78 autobusů. Vozový park postupně modernizuje a zvyšuje počet nízkopodlažních vozidel. Pořídil také první elektrobus. DPMO v Olomouci provozuje sedm tramvajových a 25 autobusových linek.

(čtk)

Foto: DPMO

spinner