ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy v Teplicích

ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy v Teplicích

30.11. - Prvního prosince zahájí ČSAD Slaný provoz příměstské a meziměstské autobusové dopravy v Teplicích. V soutěži o provozovatele autobusové dopravy na Teplicku, která se konala v prosinci minulého roku, porazila ČSAD Slaný konkurenční Arrivu. Zakázku od Ústeckého kraje podepsala na deset let.

Ve dvou výběrových řízeních nabídla společnost patřící koncernu ICOM transport nejvýhodnější nabídku na zajištění autobusové linkové dopravy. Vozidla budou mít zelený design dle požadavků Ústeckého kraje.

O víkendu 13. a 14. listopadu proběhlo školení řidičů. „Školení, které se skládalo se seznámení se s novými vozy, odbavovacím systémem či provozem, se účastnilo 61 řidičů. Konalo se v nových prostorách provozovny v Teplicích, takže se řidiči mohli zároveň seznámit s novým pracovištěm a jeho podmínkami,“ řekla Vladimíra Brandová, vedoucí autobusové dopravy ČSAD Slaný.

Teplice příměstská doprava

Příměstskou dopravu bude zajišťovat 21 autobusů značky SETRA. Stanou se prvními třínápravovými low-entry autobusy v koncernu ICOM transport v rámci linkové dopravy. Nejnovější model Setry měří na délku 14,6 metrů a pojme na 61 cestujících. Investice vyšla přibližně na 140 milionů korun. Budou disponovat kompletním informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání cestujících.

Teplice meziměstská doprava

V oblasti meziměstské dopravy v Teplicích bude jezdit 18 dvounápravových low-entry autobusů značky SETRA a IVECO Crossway. Taktéž budou vybaveny informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání lidí.

Areál linkové dopravy v Teplicích

Sídlo linkové dopravy v Teplicích bude v areálu NAO na okraji Teplic v ulici K Vápence. Bude se zde nacházet administrační budova, parkovací plocha pro autobusy o rozloze 5 600 metrů čtverečních a parkování pro zaměstnance. Areál je dobře přístupný díky blízko umístěné zastávce městské hromadné dopravy. Probíhající rekonstrukce zahrnují opravy kanceláří, místnosti pro peněžní terminál a zázemí pro řidiče včetně sociálního zařízení a kuchyňky.

(pav)

Foto: ICOM transport

spinner