Autobusový terminál v Pardubicích bude dokončený o měsíce později

Autobusový terminál v Pardubicích bude dokončený o měsíce později

5.12. - Menší autobusový terminál u univerzity v Pardubicích bude hotový na začátku června. Původní termín dokončení byl v druhé polovině ledna. Práce stojí kvůli přeložce vodovodu a začnou po Novém roce. ČTK to řekl technický dozor stavby pardubického magistrátu Libor Matoušek.

Stavební firma přestavuje protilehlé zastávky na průtahu městem. Hojně využívané zastávky jsou pro MHD i linkové autobusy. Sídliště v okolí má 20 000 obyvatel, univerzita má tisíce studentů. Dosavadní přístřešky byly malé, a když pršelo nebo sněžilo, často se pod ně všichni čekající nevešli.

Práce na terminálu začaly v červnu, na straně u univerzitní auly na podzim zase skončily kvůli vodovodu. ČEZ tam rovněž překládá vysoké napětí. "Práce tam jsou zastavené kvůli vynucené přeložce vodovodu, vodárny tam měly hlavní vodovodní zásobní řad v jiné pozici, než uváděla projektová dokumentace. Práce by měl mít VaK hotové do konce roku. Pokud zima dovolí, v lednu se začne zase pracovat na terminálu," řekl Libor Matoušek.

U univerzitní auly jsou dosud vybourané konstrukce a víc stavební firma nestihla. Na druhé straně silnice, což je na západní straně, zhotovila základové konstrukce, asfaltové povrchy, cyklostezky a čeká na dodávku ocelové konstrukce pro zastávky. Hotový terminál má předat 10. června. Náklady budou 23 milionů korun bez DPH, desítky procent nákladů uhradí Evropská unie.

"Dojde k výraznému zlepšení řešení dopravy, zvýší se komfort pro cestující. Zastávky budou z lepších materiálů, bude to důstojné zázemí," řekl Libor Matoušek.

Pardubice hradí menší terminál z evropských projektů pro aglomeraci Pardubicka. Dotační podmínkou byla stavba tří terminálů v regionu, jeden postavila Přelouč, druhý terminál pro linkové autobusy město Pardubice začalo stavět v březnu u vlakového nádraží, hotový bude do začátku června. Větší terminál Jih pro MHD u sídliště Dukla radnice nestihla připravit, proto zahrnula do dotačně podpořených projektů terminál u univerzity, který je menší rozsahem i náklady.

(čtk)

Vizualizace: statutární město Pardubice

spinner