​Aktuální polohu dopravních prostředků na jižní Moravě zobrazují už i Google mapy

​Aktuální polohu dopravních prostředků na jižní Moravě zobrazují už i Google mapy

23.5. - Informace o aktuální poloze vlaků a autobusů, které jezdí na linkách v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje, od nynějška uvidí cestující i na Google mapách. Součástí jsou i veškeré spoje brněnské MHD. Vedení společnosti Kordis JMK o tuto možnost usilovalo kvůli tomu, aby informace měli zahraniční návštěvníci, kteří si většinou nestahují aplikace pro pravidelné místní cestující, uvedl ředitel Kordisu Jiří Horský.

"Jsme si vědomi toho, že turisté a zejména ti zahraniční, kteří do našeho kraje nebo do Brna přijíždějí, nemají zájem či chuť si instalovat naše lokální aplikace. Jejich první volbou při cestě veřejnou dopravou je tak vyhledávač a mapa Google. Proto jsme dlouhodobě usilovali o zvýšení přesnosti vyhledávání v těchto službách. Statická data jízdních řádů, která společnosti Google za všechny linky IDS JMK dodáváme již řadu let, jsme chtěli doplnit i o data reagující na aktuální provoz či zpoždění," vysvětlil Horský.

Aplikace Google tak nyní pracují s aktuálním zpožděním i při vyhledávání spojení. Zajímavostí je, že v aplikaci se v případě mimořádnosti na trase zobrazují i aktuální textové informace od dispečerů Kordisu a brněnského dopravního podniku. "Systémy předávání informací o mimořádných událostech obou společností jsou propojené. Cestující tak dostanou konkrétní informace, kde se spoj nachází, co se na trase jejich spoje děje, a mohou se tak dané mimořádnosti přizpůsobit, což považuji za další benefit," uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Jde tak o další posunutí kvality dopravních informací k cestujícím. Ti mohou již nyní používat například aplikace DPMBinfo či Poseidon.

(čtk)

Foto: LAN

spinner