Stavební veletrhy Brno

Zvýrazněným tématem rekordního ročníku jsou stavební stroje

Stavební veletrhy Brno 2008 ve dnech 22. až 26. dubna tvoří komplex tří projektů – IBF, SHK BRNO a ELEKTRO – a mezinárodní veletrh investic, financí a realit URBIS INVEST. Jako vrchol letošní veletržní sezony je doprovodí i oslavy 80 let vzniku brněnského výstaviště: výročí otevření unikátní funkcionalistické stavby Brněnského výstaviště s dominantou pavilonu A v roce 1928 si výstaviště připomene právě při zahájení Stavebních veletrhů.

Stavební veletrhy Brno jsou jedním z pěti největších veletrhů oboru. Jejich letošního ročníku se podle pořádajících Veletrhů Brno zúčastní okolo 1500 vystavovatelů z více než dvaceti zemí. Největší projekt, mezinárodní stavební veletrh IBF, jako vždy pokryje prakticky všechny oblasti stavebnictví – od realizace staveb přes stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce až po stavební chemii.

Podle manažerky projektu Ing. Jany Ostré bude letošní ročník jedním z nejsilnějších v celé historii veletrhu především díky kompletní účasti výrobců stavebních strojů, které jsou spolu s bytovou výstavbou také jedním ze dvou zvýrazněných témat veletrhu. Expozice výrobců stavebních strojů zavítají do Brna v plném rozsahu po dvou letech, během nichž se představily v Mnichově a Paříži. Celkem v Brně obsadí plochu přes 22 tisíc m2. Vlastní expozici v Brně otevřou všichni lídři trhu stavebních strojů, včetně značek Phoenix – Zeppelin, Terramet, Kuhn – Bohemia, Volvo, Agrotec a Kohl-stein nebo Liebherr – stavební stroje.

Také zahraniční účast na veletrhu bude letos podle Jany Ostré rovněž rekordní, mimo jiné i díky spolupráci Veletrhů Brno s agenturou Czech Trade.

URBIS INVEST jako business club

Veletrh URBIS INVEST je v zemích střední a východní Evropy jedinečný projekt. Akci, jejímž cílem byla původně jen prezentace technologií pro města a obce, pořadatelé na základě rostoucího zájmů vystavovatelů a odborných návštěvníků doplnili i o oblast investic, financí a realit. Pro veletrh URBIS INVEST byl v letošním roce vyhrazen pavilon B, který by se měl stát „business clubem“ Stavebních veletrhů. Jeho koncepce je zaměřena výhradně na vysoce odborné B2B návštěvníky. Vedle sebe se na veletrhu představí realizátoři staveb, investiční příležitosti, developerské projekty a samosprávné celky ze zemí CEE. (red)

spinner