Německo

„Transport logistic“ a „Air Cargo Europe“ poprvé společně

Nové mnichovské výstaviště bude ve dnech 20. až 24. května příštího roku hostit již 9. ročník mezinárodního odborného veletrhu dopravy, logistiky a telematiky „transport logistic“. Jeho součástí bude poprvé v historii výstava letecké nákladní dopravy „Air Cargo Europe“, která se bude od příštího roku v bavorském hlavním městě konat v dvouletém cyklu souběžně s veletrhem.

„transport logistic 2003“, příští ročník veletrhu, který se za dobu své existence vyprofiloval do podoby jedné z nejreprezen­tativnějších evropských výstav pro obory dopravy, spedice a logistiky, představí novinky z oblasti vnitropodnikové dopravy, řízení materiálových toků, systémů a služeb pro nákladní a veřejnou osobní dopravu, ale také logistiky, telematiky, elektronického obchodu a mezinárodní nákladní dopravy.

V loňském roce jej podle pořadatele zhlédlo více než 36 tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti z celkem 66 zemí světa. Vlastními expozicemi se na něm představilo 975 vystavovatelů, zejména z řad leteckých společností, spedičních firem, poskytovatelů logistických služeb a letištních správ. Počet zahraničních vystavovatelů – včetně několika českých – se loni ve srovnání se 7. ročníkem v roce 1999 zvýšil o třicet procent.

Souběžná výstava „Air Cargo Europe 2003“ by podle pořádající organizace Messe München měla nabídnout ideální platformu pro prezentaci všech účastníků globální letecké nákladní dopravy. Přípravou výstavy s doprovodnou dvoudenní konferencí byla pověřena odborná rada, v níž jsou zastoupeni experti leteckých společností American Airlines, Air France Cargo (SkyTeam), Cargolux, Emirates SkyCargo, Lufthansa Cargo, Malaysia Airlines, United Airlines a logistických koncernů Kühne & Nagel a Schenker.

Přípravu výstavy zajišťuje správa mnichovského letiště a odborný letecký týdeník Air Cargo Week. Na doprovodné konferenci vystoupí vedoucí představitelé světových spedičních koncernů, leteckých společností, letištních správ a poskytovatelů služeb v mezinárodní letecké nákladní dopravě.

Větší výstavní plocha

Výstavní plocha veletrhu se v příštím roce na moderním mnichovském výstavišti pravděpodobně rozšíří o další halu. Celkem bude vystavovatelům k dispozici 66 tisíc m2 výstavní plochy v šesti halách, tedy přibližně o 10 tisíc m2 více než při posledním ročníku. Navíc jim bude k dispozici 10 tisíc m2 otevřených výstavních ploch a další výstavní kolej s napojením na veřejnou železniční síť. Tuto nabídku vystavovatelé při její premiéře v loňském roce přijali velmi příznivě a i pro příští rok mají podle Messe München o tento druh prezentace značný zájem.

Podle ředitele Messe München Detleva R. Gantenberga je „transport logistic“ předním evropským veletrhem jak co do velikosti pronajaté plochy, tak i co do počtu návštěvníků a vystavovatelů. Veletržní správa hodlá v budoucnu posílit především mezinárodní účast a obohatit program o více doprovodných odborných akcí, jako jsou konference, workshopy a semináře, dodal Detlev R. Gantenberg.

K premiérám příštího ročníku veletrhu bude vedle výstavy „Air Cargo Europe 2003“ patřit společný stánek dvaceti podniků Mezinárodního sdružení provozovatelů tankových kontejnerů ITCO. Sdružení zastupuje zájmy výrobců, pronajímatelů a uživatelů tankových kontejnerů, jako jsou provozovatelé skladů, spedice zaměřené na tankové kontejnery a firmy specializující se na údržbu a opravu těchto přepravních obalů. Při vytváření expozice bude sdružení klást velký důraz na atraktivitu pro širokou veřejnost a prezentaci tankových kontejnerů jako záruky ekologického, kvalitního a bezpečného způsobu přepravy.

n

www.transportlogistic.de

spinner