Nizozemsko

Rotterdam bude hostit logistický veletrh FTL Expo 2003

V nizozemském Rotterdamu se od 4. do 6. listopadu uskuteční nový veletrh nákladní dopravy a logistiky Freight Transport & Logistics Expo 2003. Hlavními organizátory FTL jsou dosavadní pořadatelé tří nejvýznamnějších nizozemských výstav a veletrhů v tomto oboru – Ahoy ECEM (Interfreight), Amsterdam RAI (Freight Select) a Informa Maritime & Transport (Intermodal). Všechny tři společnosti připravily novou koncepci vzájemné spolupráce, která by měla lépe vyhovovat akci tak velkého rozsahu.

„Spojenými silami“ je motto, kterým se organizátoři řídili při slučování významných oborových akcí pod jednu střechu. Byli přitom vedeni cílem přivést na jedno místo nejvýznamnější představitele nákladní dopravy a logistiky. Nomenklatura akce a její celková koncepce bude nadále respektovat specifika každého vystavovatele. FTL Expo 2003 se uskuteční na rotterdamském výstavišti Ahoy a symbolicky ukončí éru roztříštěnosti veletržních a výstavních akcí s mnohdy překrývajícími se záběry, uvedli všichni tři pořadatelé ve společném prohlášení.

Podle ředitele propagační agentury rotterdamského přístavu Dezenjé Hamming-Blueminka představuje sloučení tří výstav první krok k vytvoření silného veletrhu, určeného pro celý evropský logistický sektor. Pořadatelé tímto způsobem hodlají reagovat na současný trend komplexních oborových akcí s rozsáhlým doprovodným programem jako jsou kongresy, diskusní fóra a workshopy. Soustředění nabídky i poptávky na jednom místě by mělo přinést časovou a finanční úsporu vystavovatelům i návštěvníkům.

Manažer výstaviště Ahoy van den Nieuwnhoff je přesvědčen o tom, že synergický efekt spojení tří výstav do jedné napomůže dále zvýšit prestiž Rotterdamu, který je jedním z největších námořních přístavů světa. „Výstava FTL Expo 2003 by měla poskytovatele

logistických služeb i je-jich zákazníky přesvědčit o tom, že Rotterdam není jen ideálním centrem pro překlad zboží, ale také místem, v němž lze uzavírat obchody, získávat nové kontakty, informace a vyměňovat si zkušenosti z oboru,“ řekl.

A

spinner