Autoshow Praha

Praha hostila desátý ročník veletrhu Autoshow

V říjnu se na Výstavišti Praha uskutečnil již 10. ročník výstavy osobních, lehkých užitkových a speciálních vozidel a automobilového designu Autoshow Praha. Souběžně s ním se konaly i 10. ročník výstavy autopříslušenství, dílů a servisní a garážové techniky ASA, 11. ročník výstavy nákladních automobilů, logistiky, manipulace a skladového hospodářství Transped a 5. ročník výstavy komunální techniky a služeb Comma.

Díky spojení různých oborů se mohli návštěvníci seznámit s rozsáhlejší škálou exponátů, než bývá na regionálních autosalonech obvyklé. Obzvláště v kategorii osobních vozidel byla nabídka více než zajímavá – podobně jako o týden dříve v Nitře (viz DN 44/04) mohli organizátoři i v Praze veřejnosti nabídnout řadu žhavých novinek, které se v premiéře představily teprve v září na autosalonu v Paříži.

Poněkud odlišná situace nastala v případě výstavy Transped. Ať již kvůli krátkému odstupu od letošního specializovaného brněnského veletrhu Autotec či z jiného důvodu, vyčerpávající přehlídka letošních novinek ze segmentu lehkých užitkových vozidel se v Praze rozhodně nekonala. I tak ovšem Transped zájemcům nabídl sedm českých výstavních premiér. Největším vystavovatelem Transpedu se stal výrobce návěsů Kögel.

Zajímavý doplněk obou výstav tvořila přehlídka Comma – přestože komunální technika je určena především úzce specializovanému okruhu uživatelů, pro ucelený obrázek o vývoji automobilového průmyslu jako celku je její přičlenění k ostatním automobilovým výstavám přínosné. Totéž lze říci i o výstavě dílů automobilů, autopříslušenství, doplňků a servisní a garážové techniky ASA.

(lan)

spinner