Slovensko

Nitranskému autosalonu letos dominovala osobní a lehká užitková vozidla

V polovině října se ve slovenské Nitře uskutečnil již dvanáctý ročník největší slovenské automobilové výstavy. Mezinárodního autosalonu se letos zúčastnilo na 230 přímých vystavovatelů, kteří pro návštěvníky připravili rekordní počet třiceti slovenských automobilových premiér.¨

Termín konání Autosalonu Nitra byl letos poprvé posunut až do října právě proto, aby organizátoři mohli domácím návštěvníkům představit horké novinky z prestižního pařížského autosalonu. Nepříjemnou komplikací však bylo chladné podzimní počasí – přestože většina expozic se již přesunula do hal, řada exponátů byla i letos k vidění na volných plochách. Většina dovozců těžkých nákladních vozidel se přitom letošního autosalonu kvůli účasti na brněnském veletrhu Autotec nezúčastnila.

Nitranskému autosalonu tak dominovala osobní a lehká užitková vozidla. Součástí expozic byla nicméně i historická vozidla, ukázky tunin-gu a nechyběl ani odborný doprovodný program, jako například Konference znalců z oboru silniční doprava, konference Bezpečnost v silniční dopravě či Trendy automobilové logistiky Slovensko 2004.

(lan)

spinner