Autotec 2004

Brněnské výstaviště se připravuje na desátý ročník veletrhu Autotec

Ve dnech 5. až 9. června se na brněnském výstavišti uskuteční jubilejní, již desátý ročník mezinárodního veletrhu užitkových automobilů, příslušenství a servisní techniky Autotec. Stejně jako v předchozích letech, i letošní ročník veletrhu byl zařazen do prestižního výstavního kalendáře Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA). Minulý týden to na tiskové konferenci v Praze oznámili zástupci pořádající společnosti BVV.

Nomenklatura letošního Autotecu s mottem „Přepraví vás do Evropy“ bude rozčleněna do sedmi kategorií: nákladní vozidla, lehká užitková vozidla, autobusy, návěsy a přívěsy, autodíly, servisní technika a služby v silniční dopravě.

Hlavní změnou oproti předchozím ročníkům má být podle pořadatelů umístění expozic všech sedmi hlavních výrobců nákladních vozidel v halách.

Pro desátý ročník veletrhu připravily BVV nové logo, které se graficky blíží logu mezinárodního veletrhu osobních vozidel Autosalon, s nímž se Autotec pravidelně obrok střídá.

Již tradičně bude součástí veletrhu bohatý doprovodný program. Bude jej tvořit například konference „Moderní pohonné hmoty a maziva pro motorová vozidla 2004“ a semináře „Autodoprava 2004 aneb jak se bude žít českým dopravcům v EU“, „Aftermarket v České republice“, „Bezpečné upínání nákladů“ či „Autosympo 2004“. Na programu budou i dvě panelové diskuse, jichž by se měli zúčastnit jak přední odborníci, tak široká veřejnost – první nese název „Bodový systém na českých silnicích“, druhá pak „Jak ovlivňuje automobilismus náš život“. (lan)

spinner