​Zahájena výstavba terminálu kombinované dopravy v Ostrava Airport Multimodal Park

​Zahájena výstavba terminálu kombinované dopravy v Ostrava Airport Multimodal Park

14.9. - V areálu Ostrava Airport Multimodal Park byla slavnostně zahájena výstavba terminálu kombinované dopravy za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, primátora města Ostravy Tomáše Macury, představitelů společnosti Innofreight jakožto budoucího vlastníka a provozovatele, developera Concens Investments a zástupců významných společností z oblasti logistiky.

„Vážíme si každého investora, který se v Moravskoslezském kraji rozhodne podnikat. Máme zájem na tom, aby v našem regionu přibývaly prosperující firmy, potřebujeme zejména více investic do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje. To je důvod, proč podporujeme nově příchozí investory, přitom samozřejmě neopomíjíme ani stávající podnikatelské subjekty. Proto mě těší, že se mošnovská průmyslová zóna obohatí o nový terminál kombinované dopravy, který podnikatelům pomůže plnit jejich představy. Úspěšné podnikání totiž ve výsledku napomáhá zvyšovat životní úroveň v regionu a tím pádem i spokojenost jeho obyvatel. A to je přesně to, o co nám v Moravskoslezském kraji jde,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Terminál kombinované dopravy významně přispěje k přesunu nákladní dopravy ze silnice na železnici. Ve spojení se skladovací a výrobní kapacitou v Průmyslové zóně Mošnov zefektivní logistické procesy s minimalizací negativních dopadů na životní prostředí a umožní další rozvoj podnikatelských aktivit v Moravskoslezském kraji. „Jsem velmi rád, že se projekt kombinované dopravy na bývalém vojenském brownfieldu podařilo téměř po dvanácti letech dovést do realizační fáze, zvláště nyní, kdy nezpochybnitelně roste celosvětový význam logistiky provázané na rozvoj industriálních parků, a především prudký rozmach e-commerce. Od nově budovaného terminálu a propojení železniční, silniční a letecké dopravy očekávám nejen, že bude významnou tepnou ekonomiky našeho regionu, ale zároveň výrazně přispěje k využití a následnému rozvoji ostravského letiště,“ uvedl primátor Statutárního města Ostravy Tomáš Macura.

Areál Ostrava Airport Multimodal Park PARK se rozkládá na ploše 52 hektarů a po dokončení výstavby kromě terminálu kombinované dopravy bude zahrnovat více než 234 tisíc metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch. V současné době jsou k dispozici nájemcům první tři haly o výměrách 57 133 m2, 48 864 m2 a 18 969 m2, mezi které se řadí společnosti Central Warehouse Solutions (Skladon), Continental Barum, DHL, Geis, Hyundai Glovis, PST CLC, Rhenus Logistics a UFI Filters. Výstavba čtvrté haly o výměře 12 288 m2 pro společnost ABB bude dokončena v první polovině příštího roku a na největší v pořadí pátou halu s výměrou 97 421 m2 je vydáno stavební povolení.

Po dokončení výstavby odkoupí terminál kombinované dopravy společnost IF Invest EAST, a. s., člen skupiny Innofreight.

(lan)

Foto: Ostrava Airport Multimodal Park

Na snímku vizualizace nového areálu

spinner